Print This Post Print This Post

جلسه انجمن کتابخانه‎های عمومی خراسان شمالی برگزارشد

استان ها,خراسان شمالی,مهمترین اخبار

با هدف اعتلای فرهنگ مطالعه و کتابخوانی نخستین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی در سال ۹۸ به ریاست معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان با حضور ولی الله حیاتی، معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار؛  حمید عرب، مدیرکل دفتر شهری استانداری؛  ملک بهمن شیردل، فرماندار بجنورد؛ علیرضا حسین آبادی، رئیس شورای اسلامی استان؛ علی‌محمد جهانی ، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی؛ حسین فرخنده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و سایر اعضا در سالن جلسات استانداری برگزار شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی در این جلسه ضمن تسلیت ایام سوگواری و فرارسیدن ماه محرم با بیان اینکه کتاب، کلید دانایی است، عنوان کرد: هرچه توسعه کتابخانه‌ها افزایش پیدا کند راه توسعه یافتگی پایدار کشور هموارتر می شود.

حیاتی گفت: افزایش سرانه مطالعه، کاهش آسیب های اجتماعی را به ارمغان می آورد و هرچه جامعه  به سمت کتابخوانی سوق پیداکند، مسیر اعتلا و رشد جامعه فراهم می شود.

وی با تقدیر و تشکر از همه اعضا بخاطر انجام مصوبات جلسه گذشته خواستار نکوداشت و تجلیل از خیرین، وا قفین و  اهدا کنندگان حوزه کتاب و  کتابخانه شد که این کار ارزشی و شایسته  بصورت یک فرهنگ ارزشمند ترویج یابد.

بهمن شیردل، فرماندار بجنورد نیز در این جلسه به  اختصاص بودجه  مناسبی برای  تجهیز کتابخانه های روستایی  آماده بهره برداری ارکان و گریوان این شهرستان در مصوبات اخیر دور دوم سفر ریاست جمهوری به  این استان خبرداد و خاطرنشان کرد: برگزاری کارگاه های مختلف در حوزه کتاب، بررسی مشکلات کتابخانه‌ای،دیجیتال سازی کتاب،  و همچنین توجه ویژه به حوزه وقف و فرهنگ اهدای کتاب می تواند تأثیر بسزایی در ترویج و گسترش مطالعه و کتابخوانی داشته باشد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان نیز در این جلسه با تشکر ویژه از دفتر شهری و  امور شوراهای استانداری در پیگیری پرداخت بموقع نیم درصد شهرداریها بیان کرد: با حضور اندیشمندان و فرهیختگان استان در این جلسات بهتر است بیشتر به ارائه راهکارهای مهم که  بار فرهنگی داشته باشد پرداخته شود.

 علی‌محمد جهانی گفت: انتظار داریم با مساعدت استانداری تنها شهر بدون کتابخانه استان، شهر  آوا نیز صاحب کتابخانه شود و مسیر اعتلای فرهنگ کتاب و کتابخوانی استان هموارتر شود.

جهانی با بیان اینکه در ۲ سال اخیر ۲۰ کتابخانه شهری و روستایی افتتاح شده یا آماده بهره برداری می باشد، افزود: خدمات کتابخانه های عمومی در کنار اجرای برنامه های فرهنگی متنوع، کتابخانه های عمومی را فعال و پویاتر کرده است و این مهم باعث جذب اقشار مختلف به کتابخانه ها شده است.

حسین فرخنده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هم به ایجاد هماهنگی و ارتباط خوب بین دستگاه های فرهنگی استان اشاره کرد و بیان کرد: نمایشگاه کتاب استان امسال از تاریخ ۱۰ الی ۱۶ مهرماه در محل مصلی بزرگ بجنورد برگزار می شود که می توان از این فرصت و اطلاع رسانی  بموقع برای جذب کتاب های اهدایی مردم و دستگاه های اجرایی استان استفاده کرد.

وی افزود: همچنین در هفته کتاب و کتابخوانی امسال و در تاریخ ۲۴ آبانماه  میزبان نخستین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب کشور در خراسان شمالی خواهیم بود که می تواند گام ارزنده ای در جهت اعتلای فرهنگ کتابخوانی استان برداشته شود.

خیلی ضعیف بودضعیف بودنظری ندارمخوب بودخیلی خوب بود (No Ratings Yet)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید