Print This Post Print This Post

جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بجنورد برگزار شد

استان ها,خراسان شمالی,مهمترین اخبار

جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بجنورد به ریاست بهمن شیردل، فرماندار بجنورد و با حضور علی‌محمد جهانی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در کتابخانه مرکزی آیت الله مهمان نواز بجنورد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بجنورد با حضور علی‌محمد جهانی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان؛ بهمن شیردل، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بجنورد و دیگر اعضای انجمن در کتابخانه مرکزی آیت الله مهمان نواز بجنورد برگزارشد.

 رئیس انجمن کتابخانه های عمومی بجنورد گفت: برگزاری منظم و حضور اعضا در جلسات انجمن، کمک شایانی به تحقق برنامه های کتابخانه های عمومی خواهد داشت و همه کتابداران و مسئولان فرهنگی برای جذب مخاطب و ارتقای شاخص های کتابخانه‌ای باید تلاش مضاعف داشته باشند.

شیردل با اشاره به این که فلسفه کتاب و کتاب خوانی در پروژه گلستان شهر به واسطه تاخیر در روند بهره برداری تحت الشعاع قرار گرفته است، خواستار تحویل پروژه از سوی اداره کل  راه و شهرسازی به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی شد و افزود: با توجه به تراکم جمعیت این شهرک، راه اندازی کتابخانه گلستان شهر  می تواند تأثیر بسزایی در ارتقای فرهنگ کتاب و کتابخوانی در شهرستان داشته باشد. 

وی بر لزوم تلاش به منظور ترویج و توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی تأکید و خاطر نشان کرد:  شهر بجنورد ظرفیت بالایی برای تبدیل شدن به پایتخت کتاب ایران را دارد که این امر با همت مضاعف دستگاه های مربوطه محقق می شود.

علی محمد جهانی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز در این جلسه عنوان کرد: با توجه به افتتاح کتابخانه عمومی مرکزی و هزینه های جاری و تعمیر و نگهداری ساختمان کتابخانه، تخصیص اعتبار  ویژه ای مورد نیاز است و نگاه مثبت فرماندار شهرستان را می طلبد.

جهانی افزود: با وجود این که مسئله کتابخانه گلستان شهر پیش پا افتاده است، اما به مسئله ای پیچیده تبدیل شده به گونه ای که با آمدن و رفتن ۴ استاندار و طرح این مسئله هنوز این پروژه به سرانجام نرسیده است. نهاد کتابخانه های عمومی آمادگی در اختیار گرفتن ساختمان کتابخانه گلستان شهر را دارد و با مشارکت اداره راه و شهرسازی و استانداری در کمترین زمان این پروژه آماده بهره برداری خواهد شد.

وی با اشاره به پیشرفت بیش از ۹۰ درصدی پروژه های کتابخانه‌ای شهری و روستایی در شهرستان بجنورد از نیاز اعتباری ۲۰ میلیارد ریالی برای به سرانجام رسیدن کتابخانه های روستاهای بیدک، گریوان، ارکان، قلعه جق و حصار گرمخان خبر داد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان شمالی همچنین خاطرنشان کرد: با مشارکت کتابخانه های عمومی  و دستگاه های فرهنگی در نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی،  هم استانی های ما درخشیدند و به زودی از  برگزیدگان این  جشنواره  تقدیر خواهد شد.

 محسن جالینوس، کارشناس مسکن و نماینده اداره کل راه و شهرسازی خراسان شمالی نیز بیان کرد: در حال تعیین تکلیف این پروژه کتابخانه گلستان شهر هستیم. این پروژه با ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی برای اتمام  به ۴ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

خیلی ضعیف بودضعیف بودنظری ندارمخوب بودخیلی خوب بود (No Ratings Yet)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید