Print This Post Print This Post

آیین کلنگ زنی کتابخانه عمومی شهر تیتکانلو برگزار شد

استان ها,خراسان شمالی,مهمترین اخبار

آیین کلنگ زنی کتابخانه عمومی شهر تیتکانلو با حضور نماینده مردم شهرستان فاروج در مجلس شورای اسلامی،‌ مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان شمالی و سایر مسئولان شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، آیین کلنگ زنی کتابخانه عمومی تیتکانلو با حضور هادی شوشتری، نماینده مردم شهرستان‌های قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی؛ علی‌محمد جهانی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ مسعود صادق، فرماندار و دیگر مسئولان این شهرستان برگزار شد.

هادی شوشتری، نماینده مردم شهرستان های فاروج و قوچان در مجلس شورای اسلامی در  آیین  کلنگ زنی این کتابخانه گفت: برای جذب نسل نوجوان و جوان، کتابخانه باید بهترین ساختمان شهر را داشته باشد و ساخت کتابخانه تیتکانلو نیز باید با این رویکرد آغاز شود.

شوشتری در خصوص پیگیری برای دریافت اعتبارات مورد نیاز اجرا و تکمیل این پروژه قول مساعد داد.

وی همچنین با اشاره به رایزنی‌هایی انجام شده برای تجهیز مجتمع فرهنگی یاس تیتکانلو به عنوان سینما، گفت: کار ساخت کتابخانه باید بدون از دست دادن زمان آغاز شود تا شهروندان هرچه زودتر از مزایای آن برخوردار شوند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان شمالی  نیز در این آیین گفت: در سه سال اخیر، ۱۷ باب کتابخانه در استان به بهره برداری رسیده و کتابخانه تیتکانلو نخستین مرکزی است که کلنگ زنی می شود.

علی محمد جهانی افزود: این کتابخانه در ۴۲۰ متر مربع و در یک طبقه ساخته می شود و اعتبار اولیه اختصاص یافته به این طرح ۷۰۰ میلیون ریال است.

 گفتنی است، شهرستان فاروج با جمعیت ۵۰ هزار نفر فاروج، دارای ۵ باب کتابخانه عمومی در نواحی روستایی و ۲ باب کتابخانه شهری است. تیتکانلو، مرکز بخش خبوشان فاروج حدود ۵ هزار نفر جمعیت دارد. ساخت کتابخانه این شهر  از طرح‌های دولت دهم در سال ۸۸ بود که طی آن، ایجاد ۱۸ باب کتابخانه روستایی برای خراسان شمالی مصوب شده بود. از میان سه سهمیه رسیده به شهرستان فاروج، ساخت کتابخانه تیتکانلو به علل مختلفی به تاخیر افتاده بود.

خیلی ضعیف بودضعیف بودنظری ندارمخوب بودخیلی خوب بود (No Ratings Yet)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید