Print This Post Print This Post

شکوفایی کتابخانه‌های روستایی بجنورد در بهار ۹۸

استان ها,بجنورد,خراسان شمالی,مهمترین اخبار

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، علی‌محمد جهانی ، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان  در  خصوص رسیدگی و رفع مشکلات  کتابخانه های  مرکز استان    با محمود ثمینی، رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی و فرماندار شهرستان بجنورد در محل فرمانداری بجنورد دیدار و گفتگو کرد

محمود ثمینی در این دیدار ضمن تأکید بر اهمیت و نقش و جایگاه کتابخانه ها در رشد  و توسعه پایدار کشور عنوان کرد: کتابخانه های روستایی در ترویج آگاهی و توسعه فرهنگی یک روستا نقش بسیار مهمی اایفا می کند و پیوند ناگسستنی با فعالیتهای آموزشی و ترویج مقوله های فرهنگی و تعالی فکر و اندیشه دارد. بر اساس این قاعده که هر آنچه به تقویت مبانی فکری و فرهنگی و تعالی توده های روستایی کمک کند از ارکان مهم محسوب می شود، نقش و اهمیت کتابخانه های روستایی را به خوبی نشان می دهد.

ثمینی گفت: کتابخانه های روستایی با گذر از روزهای محرومیت شدید به وضعیت بهتر رسیده. بویژه در چند سال اخیر با  نگاه ویژه  و همت مضاعف نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور تحول و دگرگونی شگرفی در ایجاد و توسعه کتابخانه های روستایی روبرو بوده ایم.

وی خاطر نشان کرد:  با وجود کتابخانه های عمومی در روستا بذر آگاهی و علاقه به مطالعه را میتوان در وجود کودکان روستا و یک نسل کاشت و از بسیاری از آسیب های فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی در جامعه جلوگیری کرد که به حول قوه الهی با تلاش مضاعف دستگاه های متولی و پیگیری  ما در فرمانداری شهرستان بجنورد این کتابخانه های در بهار امسال شکوفا می شود.

علی محمد جهانی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی نیز  با تقدیر از مساعدت‌های ثمینی در راه اندازی کتابخانه مرکزی بجنورد و برگزاری مرتب جلسات انجمن شهرستان بیان کرد:  در حال حاضر ۲۷ کتابخانه ثابت و سیار در خراسان شمالی وجود دارد که تعداد  ۲۶ کتابخانه نهادی، یک کتابخانه مشارکتی و یک مورد سیار است.

جهانی با بیان اینکه سال گذشته سه کتابخانه روستایی به تعداد کتابخانه ها افزوده شد، تصریح کرد: کتابخانه روستای جوشوقان اسفراین، کلاته ابریشم راز جرگلان و مراد باتجربه در غلامان در سال گذشته افتتاح شد و امید به خدا در بهار امسال با مساعدت فرمانداری شهرستان بجنورد و کمک های نهاد کتابخانه های عمومی  کتابخانه های روستایی بیدک، چناران شهر، ارکان و قلعه جق در این شهرستان به بهره برداری خواهند رسید.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در پایان از فرماندار شهرستان بجنورد خواستار اختصاص ردیف بودجه مناسب برای کتابخانه مرکزی بجنورد و نیز رایزنی با شهرداری مرکزی بجنورد برای مساعدت بیشتر در پرداخت نیم درصد سهم کتابخانه ها شد.

خیلی ضعیف بودضعیف بودنظری ندارمخوب بودخیلی خوب بود (No Ratings Yet)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید