Print This Post Print This Post

حضور اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی در نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله انقلاب

استان ها,خراسان شمالی,مهمترین اخبار

به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی ایران، نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله انقلاب با عنوان ” شکوه ۴۰ ساله” در بجنورد، مرکز خراسان شمالی با حضور اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی،  آیین گشایش نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله انقلاب در استان، پنجشنبه شب ۱۱ بهمن ماه با حضور حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی، نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی؛ محمدعلی شجاعی، استاندار خراسان شمالی، علی‌محمد جهانی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان  و دیگر مسئولان  و مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان در محل سالن هلال احمر شهرستان بجنورد برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی ضمن تبریک ایام الله دهه فجر، گفت: امام خمینی(ره) با عزم جدی، توکل به خداوند و تکیه بر مردم به عنوان سرمایه های اصلی پیروزی انقلاب، توانست انقلاب را پایه ریزی کند و مسیر پیشرفت نظام را ترسیم و فراهم سازد.

 وی با بیان اینکه این موفقیت‌ها نماد و تجلی عظمت و عزت ملت ایران در سایه انقلاب و نظام اسلامی ‌است، خاطرنشان کرد: در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب باید به دستاوردهای کلان و سرنوشت‌ساز ‌این نهضت و قیام دینی و مذهبی نگاه کرده و سرفصل‌های برآمده از انقلاب اسلامی برای مردم تبیین کنیم. ‌

امام جمعه بجنورد  با حضور در غرفه اداره کل کتابخانه‌های عمومی در این نمایشگاه خاطرنشان کرد؛ مطالعه ما را در برابر جهل از امور مختلف ایمن میکند؛ بر همین اساس باید فرزندان را از سنین کودکی با کتاب مأنوس کرد. هنوز هم کتاب یار مهربان است و باید تلاش کنیم آنچه از آموخته های بشری در قالب کتاب در دست داریم استفاده کنیم و نگذاریم این میراث مکتوب منقرض شود.

 جهانی، مدیرکل کتابخانه های عمومی نیز با اشاره به اینکه تعداد کتابخانه‌های عمومی  در این استان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ۹ برابر شده است، افزود: ۶۶ باب کتابخانه نهادی و مشارکتی در استان فعالیت دارند، ادامه داد: از این تعداد ۲۷ باب کتابخانه روستایی، ۲۹ باب کتابخانه در مراکز شهرستان ها و ۱۰ باب کتابخانه در شهرهای غیر از مراکز شهرستان ها واقع است.

جهانی با اشاره به اینکه همدلی و همکاری بسیار خوبی بین دستگاه های فرهنگی استان وجود دارد، اضافه کرد: در شهرستان راز و جرگلان تنها یک کتابخانه وجود داشت که اکنون در غلامان و کلاته ابریشم نیز دو باب کتابخانه راه اندازی شده است.

مدیر کل کتابخانه های عمومی خراسان شمالی با بیان اینکه کتابخانه تازه قلعه نیز به بهره برداری می رسد، عنوان کرد: یک دستگاه کتابخانه سیار نیز در سال جاری افتتاح خواهد شد که با این شرایط تعداد کتابخانه های شهرستان پنج برابر افزایش خواهد داشت.

وی  اضافه کرد: در حال حاضر تعداد اعضا فعال کتابخانه های استان حدود ۴۶ هزار نفر است که بجنورد با ۱۵ هزار نفر بیشترین عضویت را به خود اختصاص داده است.

گفتنی است؛ اداره کل کتابخانه‌های عمومی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در این نمایشگاه بصورت مشترک و در کنار هم به معرفی دستاوردهای چهل ساله انقلاب در حوزه کتاب، کتابخوانی و کتابخانه‌های عمومی اقدام کردند.

خیلی ضعیف بودضعیف بودنظری ندارمخوب بودخیلی خوب بود (No Ratings Yet)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید