Print This Post Print This Post

تفاهم نامه همکاری بین اداره کل کتابخانه‌های عمومی و بهزیستی خراسان شمالی امضا شد

استان ها,خراسان شمالی,مهمترین اخبار

در راستای فعالیت‌های نهاد کتابخانه‌ها‌ی عمومی کشور در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی، تفاهم نامه همکاری بین اداره کل کتابخانه‌های عمومی و بهزیستی خراسان شمالی امضا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، در نشستی با حضور علی‌محمد جهانی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی و  اسماعیل قربانی، مدیرکل بهزیستی خراسان شمالی و چند تن از کارشناسان ستادی تفاهم نامه همکاری بین اداره کل کتابخانه‌های عمومی و بهزیستی استان امضا شد.

 این تفاهم نامه با موضوع فعالیت های مشترک آموزشی ، پژوهشی و فرهنگی در حوزه کتاب و کتابخوانی و شناسایی  آسیب‌های اجتماعی و برگزاری دوره‌های آموزشی در جهت کاهش آن  و با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و استفاده از ظرفیت های دستگاه های فرهنگی و اجتماعی کشور و نیز  تبدیل کتابخانه ها از مراکز امانت کتابخانه‌ای به یک مرکز فرهنگی اجتماعی و کمک به منظور حل معضلات و مسایل اجتماعی جامعه  امضاشد.

همکاری در برگزاری دوره های آموزشی عمومی و تخصصی برای کتابداران کتابخانه و کارکنان  بهزیستی ،معرفی آثار و برنامه های علمی ،پژوهشی سازمان بهزیستی به اعضاء و مراجعین کتابخانه های عمومی و ارسال پوستر و اقلام فرهنگی و تبلیغی سازمان به کتابخانه‌ها از تعهدات شاخص اداره کل کتابخانه‌های عمومی در این تفاهم‌نامه است.

تامین مدرس و محتوای آموزشی جهت برگزاری دوره های آموزشی عمومی و تخصصی با عنوان آسیب شناسی اجتماعی برای کارکنان، کتابداران و  اعضای کتابخانه‌های عمومی و نجام پروژه های تحقیقاتی در حوزه کتابخانه‌های عمومی به سفارش اداره کل کتابخانه‌ها نیز از تعهدات شاخص اداره کل بهزیستی در این تفاهم نامه است.

گفتنی است؛ کارگاه آموزشی پیش از ازدواج، زندگی و خانواده که با هدف شناسایی آسیب‌ها اجتماعی و  در شهرستان مرزی رازو جرگلان و در روستای کلاته ابریشم برگزارشد در راستای این تفاهم‌نامه و با مشارکت اداره کل کتابخانه‌های عمومی و بهزیستی خراسان شمالی برگزارشد.

خیلی ضعیف بودضعیف بودنظری ندارمخوب بودخیلی خوب بود (No Ratings Yet)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید