Print This Post Print This Post

سرمایه‌گذاری با تعامل بین‌المللی و اتخاذ استراتژی واحد اتفاق می‌افتد

سمنان

رییس اتاق سمنان  در همایش سرمایه گذاری کیش مطرح کرد   

سرمایه‌گذاری با تعامل بین‌المللی و اتخاذ استراتژی واحد اتفاق می‌افتد

علی‌اصغر جمعه‌ای که در دهمین نمایشگاه معرفی فرصت های سرمایه گذاری کشور ( Kish Invex 2018) شرکت کرده‌اند از الزامات جذب سرمایه‌ خارجی می‌گویند.

رئیس اتاق سمنان معتقد است شاه بیت جذب سرمایه گذاری خارجی، تعامل سازنده با دنیاست؛ دوری گزیدن از اقتصاد جهانی و در عین حال تلاش برای جذب سرمایه های خارجی در یک ظرف نمی گنجند.

 رییس اتاق سمنان  تصریح کرد: جذب سرمایه خارجی و مقابله با فرار سرمایه از کشور تنها به یک چیز احتیاج دارد و آن هم تعامل با دنیاست.

جمعه ای با تاکید بر اهمیت حفظ سرمایه های داخلی در عین جذب سرمایه خارجی گفت: بخش خصوصی و دولت باید زمینه ای را فراهم کنند تا امکان حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی مهیا شود. در این بین لازم است یک اراده ملی و وفاق جمعی بین کلیه ارکان نظام شکل گیرد.

این فعال اقتصادی آشفتگی و به هم ریختگی در برنامه‌های توسعه ای را به ضرر کشور دانست و تاکید کرد: هر زمان موفق شویم که یکپارچه بر اساس یک استراتژی حرکت کنیم و دیگر صداهای ضدو نقیض در مورد یک موضوع خاص به گوش نرسد، امکان رشد و توسعه وجود دارد. باید به این نکته مهم توجه داشت که با خر‌وج از جامعه جهانی، هیچ یک از برنامه های موردنظر برای توسعه کشور محقق نمی شود.

رئیس اتاق سمنان مشکلات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و حتی سیاسی را با یکدیگر مرتبط دانست و تشریح کرد: این موضوعات مانند یک زنجیره در پس هم قرار دارند و نمی توان با آنها به صورت جداگانه برخورد کرد.  بنابراین باید به گونه ای عمل کرد که این زنجیره، اتصال بین حلقه های خود را حفظ کند.

اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی سمنان به نمایندگی از فعالان بخش خصوصی به منظور معرفی اکوسیستم سرمایه گذاری ایران در دهمین نمایشگاه معرفی فرصت های سرمایه گذاری کشور ( Kish Invex 2018) شرکت کرده است

مراسم افتتاحیه دهمین نمایشگاه معرفی فرصت های سرمایه گذاری کشور در جزیره کیش برگزار شد . در این همایش برای نخستین بار اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی سمنان به همراهی اتاق های مشترک بازرگانی در قالب پاویون اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی ایران مشارکت داشتند .

همزمان با این نمایشگاه و همایش، پنجمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه نیز برگزار می شود.

 

خیلی ضعیف بودضعیف بودنظری ندارمخوب بودخیلی خوب بود (No Ratings Yet)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید