Print This Post Print This Post

کتابخانه‌های عمومی در ارتقای سطح فرهنگ جامعه نقش برجسته‌ای دارند

استان ها,خراسان شمالی,شیروان

فرماندار شیروان در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی این شهرستان گفت:کتابخانه‌های عمومی با برگزاری برنامه‌ها و فعالیت‌های متعدد فرهنگی از ارکان محوری توسعه کتاب و کتابخوانی در جامعه هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی  خراسان شمالی، جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان شیروان چهارشنبه ۲۴ مردادماه  با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، فرماندار  شهرستان، امام جمعه و سایر اعضای انجمن در محل فرمانداری شیروان برگزارشد.

امین رضا مرآتی فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی این شهرستان گفت: برگزاری برنامه‌های مفید و فعالیتهای فرهنگی اثربخش مهم ترین عامل در جذب هر چه بیشتر عموم مردم به سمت مطالعه مفید و هدف دار است  و کتابخانه‌های عمومی نقش مهمی در توسعه و ترویج کتابخوانی دارند.

مرآتی با اشاره به نقش اساسی کتابخانه‌های عمومی در ارتقای سطح فرهنگ جامعه، عنوان کرد:  اگر بتوانیم فرهنگ کتابخوانی را در شیروان گسترش بدهیم اتفاقات خوبی در جهت رشد و توسعه شهرستان رقم خواهد خورد.

وی افزود: کتابخانه‌های سیار در سطح شهرستان فعال شوند تا اقشار مختلف مردم براحتی بتوانند از این مهم بهره مند شوند و با  راه اندازی  و بهره برداری از کتابخانه مرکزی شیروان قطعا سرانه مطالعه در این شهرستان افزایش پیدا خواهدکرد.

حجت الاسلام و المسلمین حسین کوثری امام جمعه ورئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان شیروان نیز در این جلسه بیان کرد: کارهای فرهنگی باید سرلوحه فعالیت های امروز مدیران و مردم باشد چرا که اگر سطح فرهنگ جامعه بالا برود بسیاری از هزینه ها و مشکلات کم خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: ترغیب نوآموزان و دانش آموزان به سمت کتاب و مطالعه باید مدنظر  بوده و مسابقات کتابخوانی را در طول سال بیشتر برگزار کنیم و کتابهایی با مطالب روز جهت مطالعه مردم در کتابخانه قرار داده شود.

امام جمعه شیروان گفت: آمادگی این را داریم که  ماهی یک مسابقه کتابخوانی با همکاری کتابخانه‌های عمومی شهرستان در محل مصلی شیروان برگزار کرده و جوایز آن را از محل ستاد اقامه نماز جمعه اهدا کنیم.

علی‌محمدجهانی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز در این جلسه با بیان اینکه سرانه فضای مطالعه شیروان در حال حاضر نسبت به میانگین کمتر است افزود: انشالله با افتتاح کتابخانه مرکزی شیروان این کمبود برطرف و کتابخانه ای بسیار زیبا برای شهروندان شیروانی دایر خواهد شد.

جهانی از مردم فرهنگی و کتابخوان  شیروان برای حضور پرشور در هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی تقدیر کرد و تصریح کرد: کسب رتبه‌های برتر دانش آموزان شیروانی در کنکور سراسری امسال و درخشش آنها در استان نشان علاقه و شور کتابخوانی مردم این شهرستان است و بسیار خوشحالیم که تعداد زیادی از این دانش آموزان در سنگر فرهنگی کتابخانه‌های عمومی به این موفقیت‌ها دست پیدا کرده اند.

خیلی ضعیف بودضعیف بودنظری ندارمخوب بودخیلی خوب بود (No Ratings Yet)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید