Print This Post Print This Post

ضرورت استفاده از ظرفیت جهاددانشگاهی برای توسعه فرهنگ و ترویج کتابخوانی

استان ها,خراسان شمالی,مهمترین اخبار

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی در دیدار با رئیس جهاد دانشگاهی استان که همزمان با سالروز تشکیل این نهاد انجام شد، گفت: تعامل کتابخانههای عمومی و جهاددانشگاهی زمینه آگاهی بخشی مطلوب به جامعه را فراهم می کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی  خراسان شمالی، علی ‌محمد جهانی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان صبح روز سه شنبه شانزدهم مردادماه همزمان با سالروز تشکیل جها دانشگاهی، با حضور در این واحد با رئیس جهاد دانشگاهی خراسان شمالی دیدار کرد.

علی‌محمد جهانی در این دیدار خدمت با انگیزه در جهاددانشگاهی را امری مطلوب ارزیابی کرد و گفت: مجموعه ۵۰ کتابخانه نهادی استان علاقه‌مند به ارتباط و تعامل بیشتر با این نهاد علمی و فرهنگی برای خروجی مطلوب‌تری در زمینه آگاهی بخشی به شهروندان و جامعه است.

جهانی بیان کرد: وجه اشتراک بین کتابخانه‌های عمومی و جهاددانشگاهی، انجام فعالیت‌های فرهنگی، تولید و نشر علم و برآورده کردن نیازهای علمی و آگاهی بخشی جامعه است.

وی افزود: جهاددانشگاهی انگیزه زیادی برای پیشرفت و رشد همه جانبه کشور دارد و جهادگونه در همه حوزه‌های مختلف با اهتمام و توجه خاصی ورود پیدا می‌کند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با اشاره به اینکه یکی از حوزه‌های موردتوجه جهاددانشگاهی حوزه جوانان و پرداختن به ایده‌های جوانان است، بیان کرد: انگیزه دادن به جوانان برای ارائه ایده‌های جدید و نوآور و ارائه خدمات برای کاربردی کردن این انگیزه‌ها در راستای رفع نیازهای امروز کشور از جمله اقدامات مؤثر و مهم جهاددانشگاهی در این زمینه است.

وی عنوان کرد: مجموعه کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، جهاددانشگاهی استان را در رسیدن به اهداف والای خود کمک می‌کند و درصدد است تا بخشی از نیازهای این نهاد را در حوزه‌های علمی و فرهنگی و در حد بضاعت برآورده کند.

رضا شاهین‌فر، رئیس جهاددانشگاهی استان نیز در این دیدار ، با اشاره به گستردگی خدمات جهاددانشگاهی در حوزه‌های مختلف در سطح استان گفت: جهاددانشگاهی می‌تواند به واسطه خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنا در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی نقش مؤثر و مهمی داشته باشد.

شاهین فر افزود: سازمان انتشارات از دیگر زیرمجموعه‌های جهاددانشگاهی است که می‌تواند زمینه همکاری و تعامل این دو نهاد علمی و فرهنگی را فراهم کند.

وی با تاکید بر اینکه سعی می‌کنیم جامعه فرهنگی را توانمند کنیم، گفت: اگر کارها براساس داده‌های علمی پیش برود قطعا نتایج خوبی حاصل می‌شود، در این راستا می توان اهداف مشترک بین جهاددانشگاهی و اداره کل کتابخانه‌های عمومی تعریف کرد و با هم افزایی کارها را پیش برد.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد خراسان شمالی با اشاره به اینکه  در برگزاری همایش‌ها، جشنواره‌ها و مسابقات فرهنگی، دوره‌های آموزشی و کنترل و نظارت بر این دوره‌ها، ارایه برنامه‌های آموزشی، فرهنگی و پژوهشی برای کتابداران و کارکنان ستادی از طریق کارشناسان مجرب و ارایه دیگر مزایای آموزشی می توانیم  با  کتابخانه های عمومی  استان همکاری داشته باشیم، خواستار انعقاد تفاهم نامه همکاری با ا این اداره کل شد.
گفتنی است؛ بمناسبت  فرارسیدن ۱۷ مرداد و روز خبرنگار، جهانی از خبرگزاری های  ایسنا و ایکنا مستقر در این واحد بازدید و  با خبرنگاران گفتگو کرد.

خیلی ضعیف بودضعیف بودنظری ندارمخوب بودخیلی خوب بود (No Ratings Yet)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید