Print This Post Print This Post

ضرورت توجه ویژه به ارتقای زیرساخت‌های تئاتر در خراسان شمالی

علم و فناوری

کارگردان «هنگامه‌ای که آسمان شکافت» تأکید کرد؛

ضرورت توجه ویژه به ارتقای زیرساخت‌های تئاتر در خراسان شمالی

پریسا پیرایش با اشاره به کاستی‌های موجود در سالن‌های نمایش خراسان شمالی، گفت: باید به تقویت زیرساخت‌های هنر تئاتر در استان توجه ویژه‌ای شود.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری خراسان شمالی، پریسا پیرایش، کارگردان نمایش «هنگامه‌ای که آسمان شکافت»، با اشاره به حضور این نمایش در مرحله نهایی پنجمین جشنواره تئاتر استانی سوره در خراسان شمالی، اظهار کرد: امسال کیفیت جشنواره مناسب بود و هماهنگی‌های لازم برای برپایی این رویداد هنری به‌خوبی صورت گرفته بود.

وی با یادآوری نقش جشنواره تئاتر سوره در شناسایی و معرفی بازیگران جوان و مستعد، افزود: جشنواره تئاتر سوره مختص جوانان بوده و به هنرمندان جوانی که شاید جرئت ورود به رقابت‌های حرفه‌ای را ندارند، انگیزه داده و فضای تجربه‌اندوزی را برای آنها فراهم می‌کند.

پیرایش تصریح کرد: درمجموع نحوه برگزاری جشنواره تئاتر سوره در استان مناسب بوده و رو به رشد است؛ اما با وجود این برخی کاستی‌ها در سالن‌های نمایش استان به چشم می‌خورد.

وی اضافه کرد: به عنوان مثال پلاتوی شمس اگرچه از نظر نور کیفیت مناسبی دارد؛ اما تعداد صندلی‌های آن اندک بوده و شمار زیادی از تماشاگران بالاجبار در کنار صحنه می‌نشینند، از سوی دیگر تالار گلشن اگرچه این معضل را ندارد؛ اما در این سالن نور مناسبی برای کار تئاتر وجود ندارد.

این کارگردان جوان گفت: باید برای تقویت زیرساخت‌های هنر تئاتر در استان توجه ویژه‌ای صورت گیرد.

گفتنی است، مرحله نهایی پنجمین جشنواره استانی تئاتر سوره به میزبانی بجنورد و با حضور هفت گروه نمایشی از شهرستان‌های مختلف خراسان شمالی از پنج‌شنبه سی‌ام فروردین‌ماه در بجنورد آغاز شده است.

 

خیلی ضعیف بودضعیف بودنظری ندارمخوب بودخیلی خوب بود (No Ratings Yet)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید