Print This Post Print This Post

هنرمندان خراسان شمالی گلزار شهدای هنرمند را عطرافشانی کردند

ایران و جهان

در سومین روز از هفته هنر انقلاب اسلامی، هنرمندان و مسئولان فرهنگی هنری خراسان شمالی با حضور در گلزار شهدا، مزار مطهر شهدای هنرمند را عطرافشانی و غبارروبی کردند.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری خراسان شمالی، هنرمند استان در سومین روز از هفته هنر انقلاب اسلامی گلزار شهدای هنرمند خراسان شمالی را غبارروبی و عطرافشانی کردند.

حجت‌الاسلام حجت سالاری مکی، مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی در این مراسم با اشاره به جایگاه والای هنر، اظهار کرد: هنر انسان را خلاق کرده و به تفکر وامی‌دارد تا انسان فکر کند که راه بهتر کدام بوده و طرح نو چیست.

وی با اشاره به قابلیت‌های ویژه هنر برای انتقال و ماندگار کردن پیام، اضافه کرد: زبان هنر بهترین ابزار برای ماندگارسازی و انتقال پیام‌های متعالی است.

حجت‌الاسلام سالاری مکی افزود: زبان هنر زبانی است که انسان‌ها را به حقیقت می‌رساند؛ لذا رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند: هر تمدنی و هر پیامی تا در قالب هنر ارائه نشود ماندنی نیست و بهترین هنر هم هنر انسان‌سازی است هنری که انسان را به سمت سعادت حرکت دهد.

دبیر شورای استانی حوزه علمیه خراسان شمالی افزود: پیامی را که یک سکانس از فیلم «به وقت شام» در مورد اهمیت امنیت مخابره می‌کند شاید نتوان با هیچ ابزار دیگری آن را به مخاطب منتقل کرد.

وی تصریح کرد: ازاین‌رو باید ذائقه ما به سمتی برود که به هنر به‌عنوان یک اصل اساسی در زندگی خود نگاه کرده و برای آن جایگاه ویژه‌ای قائل شویم.

گفتنی است، مداحی سید جواد گوهری از مداحان خاندان عصمت و طهارت، نواختن مارش و ادای احترام نظامی توسط نیروهای مسلح در گلزار شهدا، عطرافشانی و غبارروبی مزار شهدا، نثار گل و قرائت فاتحه بخش‌های مختلف این مراسم بود.

 

خیلی ضعیف بودضعیف بودنظری ندارمخوب بودخیلی خوب بود (No Ratings Yet)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید