Print This Post Print This Post

اخبار کمیته امداد خراسان شمالی۱۳۹۶

خراسان شمالی

به مناسبت سال نو

آغاز توزیع ۲ هزار سبد کالا بین مددجویان کمیته امداد خراسان شمالی

به مناسبت سال نو دو هزار سبد کالا بین خانوارهای مددجوی تحت حمایت این نهاد توزیع می‌شود.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان خراسان شمالی گزارشی از نحوه توزیع سبد کالا بین خانوارهای تحت حمایت این نهاد ارائه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد خراسان شمالی، حمید خوجانی، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان خراسان شمالی با اعلام اینکه کار توزیع سبد غذایی مددجویان از امروز در سطح استان آغاز می‌شود، گفت: سبد کالای پیش‌بینی‌شده برای خانوارهای تحت حمایت این نهاد دو هزار مورد است که توسط مددکاران خانواده به درب منازل مددجویان تحویل داده می‌شود.

خوجانی با تأکید بر اینکه سبدهای کالا تهیه‌شده با توجه به اولویت خانوارهای دارای یتیم، بی‌سرپرست و دارای سرپرست بیمار و سالمند توزیع می‌شود، ادامه داد: سبد کالاهای پیش‌بینی‌شده توسط مددکاران توزیع می‌شود و نیازی به مراجعه حضوری مددجویان به کمیته امداد شهرستان‌ها نیست.

وی در ادامه با یادآوری اینکه ۶۰۰ سبد کالا از محل منابع کمیته امداد این استان و هزار و ۴۰۰ سبد کالا نیز از محل کمک‌های خیران تأمین‌شده است، بیان کرد: این سبدهای غذایی شامل گوشت، مرغ، برنج، روغن و سایر اقلام خوراکی است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد خراسان شمالی در ادامه به اجرای طرح سفره بهاری برای حمایت از مددجویان تحت حمایت این نهاد اشاره کرد واداده داد: این طرح برای تهیه سبد غذایی سفره عید خانوارهای نیازمند در حال اجرا است.

خوجانی ادامه داد: خیران می‌توانند برای کمک‌رسانی به تهیه اقلام موردنیاز مددجویان کمک‌های خود را به‌صورت الکترونیکی با شماره‌گیری کد #۱*۳*۰۵۸*۸۸۷۷* ویل از طریق شماره‌حساب ۰۱۰۵۲۹۳۳۵۳۰۰۲ به دست نیازمندان برسانند.

وی در پایان یادآور شد: هم‌اکنون ۳۲ هزار خانوار با جمعیت ۵۸ هزار نفر تحت حمایت این نهاد قرار دارند که شش هزار و ۵۰۰ نفر از این افراد فرزندان یتیم و محسنین،۱۷ هزار نفر آنان زن سرپرست خانوار و ۳۰ هزار نفر نیز سالمند هستند.

 

برگزاری جشن ازدواج آسان ۶۰ زوج مددجو در خراسان شمالی

۶۰ زوج جوان تحت حمایت کمیته امداد خراسان شمالی در جشن ازدواج آسان شرکت کردند.

مراسم جشن ازدواج آسان مددجویان کمیته امداد خراسان شمالی در سالروز میلاد حضرت زهرا (س) و روز زن با حضور نماینده ولی‌فقیه خراسان شمالی و مسئولان استانی به میزبانی دفتر امام‌جمعه شهرستان بجنورد برگزار شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حجت‌الاسلام ابوالقاسم یعقوبی، نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان شمالی در این مراسم با تبریک فرارسیدن میلاد دخت نبی مکرم اسلام حضرت فاطمه (س) و روز زن، گفت: امروز روز عطا و هدیه الهی به پیامبر اکرم (ص) است.

حجت‌الاسلام یعقوبی با تأکید بر اینکه خانوارها باید سیره ائمه (ع) را الگوی خود قرار دهند تا ازدواج جوانان به تعویق نیفتد، افزود: رواج ازدواج آسان به‌عنوان یک کار فرهنگی و همچنین الگودهی برای ازدواج‌ به‌موقع، مهم‌ترین اهداف برگزاری این مراسم است.

وی تأکید کرد: تمامی سازمان‌ها باید با گسترش همکاری با دستگاه‌های ذی‌ربط، زمینه برگزاری این نوع جشن‌ها را برای ترویج ازدواج آسان فراهم کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان شمالی با اشاره به اینکه قرآن فلسفه زندگی مشترک را آرامش بیان فرموده است، هدف از ازدواج را رسیدن به سکون و سلامت بیان کرد.

وی در ادامه به حضور زوج‌های جوان در این جشن اشاره کرد و ادامه داد: این جشن در سال‌های آینده به‌صورت بزرگ‌تر و با حضور همه زوج‌ها و خانواده‌های آن‌ها برگزار می‌شود.

جت الاسلام یعقوبی با تأکید بر دوستی و محبت بین زوج‌ها، یادآور شد: باید تمامی زوج‌ها فضای خانه را فضای تکریم قرار دهند و یار و غمخوار و دلسوز یکدیگر باشند.

شایسته ذکر است: در این مراسم ده کمک‌هزینه سفر عتبات عالیات و ده‌ها جایزه ارزنده دیگر به زوج‌های شرکت‌کننده در این جشن اهدا شد.

 

 

 

خیلی ضعیف بودضعیف بودنظری ندارمخوب بودخیلی خوب بود (No Ratings Yet)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید