Print This Post Print This Post

مهمترین عرصه برای زنان ما خانواده است /دفاع از حریم ولایت مهمترین ویژگی بارز حضرت زهرا (س)

سمنان

 

زینب کرکه آبادی مشاور استاندار و مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری سمنان صبح روز  مراسم گرامیداشت روز زن و مقام مادردرسالن جلسات شهید نقاشیان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان  با اشاره به روایتی از پیامبر اسلام (ص) درباره زندگی سراسر نور حضرت فاطمه (س) و مقام والای ایشان به عنوان اسوه ای برای مسلمانان گفت: حضرت فاطمه (س) نه تنها برای بانوان که حتی برای آقایان هم اسوه ای بی بدیل و نمونه ای از یک انسان متعالی و دارای خصایل معنوی است که تمام پیروان مکتب امامت و ولایت باید از آن حضرت درس بگیرند.

وی میلاد حضرت زهرا(س) را فرصتی است برای شناخت هرچه بیشتر شخصیت آن بانوی بزرگوار دانست و افزود: گرچه به عنوان پیروان آن حضرت، نمی توانیم به مقام و عظمت بی بدیل  شخصیت پی ببریم، اما باید متناسب با درک و فهم خود در مقام شناخت ایشان برآییم و از آن بانوی ارجمند درس بگیریم.

زینب کرکه آبادی مشاور استاندار و مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری سمنان ضمن اشاره به نگاه قرآن کریم و شرع انور اسلام به زن و جایگاه رفیع او در جامعه سخنانی در خصوص جایگاه و نقش آفرینی بانوی بزرگ اسلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در دوران حیات مبارک ایشان بیان داشت. حضرت فاطمه زهرا بزرگ بانوی عالمین است و حدیثی داریم که سید نساء عالمین به او لقب داده اند و در مسائل اقتصادی و اجتماعی در زندگی روح مقاومت و شجاعت داشته است

مشاور استاندار با بیان اینکه حضرت زهرا (س) در مقام انسانی وارسته و دارای کمالات معنوی و در عین حال در مقام همسر و مادری دلسوز، بی بدیل و اسوه ای کامل برای تمام اعصار است، تصریح کرد: آن حضرت حتی در برخورد با خدمتکار خانه خود نیز چنان بزرگ منش بود که کارها و امورات منزل را با او تقسیم می کرد.

مشاور استاندار و مدیرکل بانوان و خانواده استانداری سمنان گفت : فرصت های برابر بین زنان و مردان باید در جامعه ایجاد و نهادینه شود مهمترین عرصه برای زنان خانواده است اگر خانواده کامل و جامع باشد باید رکن اصلی اجتماع را بوجود بیاورد. و ما موظف هستیم ابعاد شخصیتی حضرت فاطمه زهرا (س) را بازگوکنیم.

مهندس علینقی حیدریان مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان با اشاره به اینکه میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) با ولادت بنیانگذار و معمارکبیر انقلاب اسلامی (ره) مصادف شده  به نقش زنان در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی ایران اشاره کرد و اظهار داشت : زنان در پیروزی انقلاب اسلامی نقش بسزایی داشتند و حضور خودجوش و انقلابی آنها، جامعه آن زمان را متحول کرد.

حیدریان  تصریح کرد :سر منشا و الگوی شخصیت زنان ایرانی، حضرت فاطمه زهرا (س) بود که با تاسی از این بانوی بزرگوار در راه هدف خود گام برداشتند و در پیروزی انقلاب اسلامی نقش آفرینی کردند.

وی خاطر نشان کرد : پاسداشت مقام زن و روز مادر یعنی احترام، شأن و شخصیت یک بانوی مسلمان را در جامعه اسلامی نهادینه کنیم.

وی با بیان این که این بانوی والا مقام به عنوان الگوی تمام عیار اخلاق برای تمام زنان و مردان عالم و بنده حقیقی خداوند در انجام وظایف و تکالیف انسانی محسوب می‌شوند، ادامه داد: حضرت فاطمه زهرا (س) زبانزد همه مخالفان و موافقان و همه انسان ها  هستند و خواهند بود، اگر ذره ای از رفتار ایشان در جامعه ترویج یابد به طور حتم بیشتر مسایل رفع خواهد شد.

وی تأکید کرد: زنان جامعه ما هم می توانند سمبل مقاومت و شکیبایی باشند و در عرصه های اجتماعی نقش آفرینی کنند.

 

 

خیلی ضعیف بودضعیف بودنظری ندارمخوب بودخیلی خوب بود (No Ratings Yet)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید