Print This Post Print This Post

فراخوان اجراهای عمومی تئاتر بچه‌های مسجد منتشر شد

علم و فناوری

 

حوزه هنری خراسان شمالی فراخوان اجراهای عمومی تئاتر بچه‌های مسجد را با عنوان # چهل _ تئاتر # مدرسه_ مسجد به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی منتشر کرد

در این فراخوان آمده است:

دفتر تئاتر مردمی بچه های مسجد حوزه هنری خراسان شمالی در تداوم اهداف و سیاستهای خود و با هدف احیای تئاتر بچه‌های مسجد و جهت متمرکز کردن فعالیتهای هنرمندان مساجد و ایجاد انگیزه بین گروههای نمایشی مساجد در نظر دارد ” اجراهای عمومی تئاتر بچه های مسجد” را در موضوعات مختلف دینی، اجتماعی، طنز و … و با مضامین:

قصص قرآنی (زندگانی پیامبران)، روایات و زندگانی اهل بیت (ع)، سبک زندگی ایرانی اسلامی، مسجد و انقلاب اسلامی، مسجد و دفاع مقدس، مسجد و مدافعان حرم  و مسجد و اخلاق را در فروردین ۱۳۹۷ همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی برگزار نماید.

مرحله‌ی اول: انتخاب متن و اعلام آمادگی

در مرحله اول گروه ها باید نمایشنامه‌ای مناسب انتخاب نمایند. برای تسهیل در انتخاب متن‌های مناسب با موضوع بچه‌های مسجد که قابل اجرا در مساجد نیز باشند تعدادی متون نمایشی به وسیله نویسندگان مطرح کشور به رشته‌ی تحریر درآمده‌اند که در اختیار علاقمندان به تئاتر مردمی بچه‌های مسجد قرار دارد. عزیزانی که قصد شرکت در این برنامه را دارند می توانند با شماره ۰۵۸۳۲۲۲۸۸۱۱۳دفتر تئاتر مردمی بچه های مسجد حوزه هنری خراسان شمالی تماس حاصل کنند.

مرحله‌ی دوم: تمرین و آماده سازی

پس از انتخاب نمایشنامه گروه ها باید تمرین های خود را شروع نمایند تا به آمادگی برسند در این مرحله یک نفر به عنوان کارشناس از سوی حوزه هنری خراسان شمالی در تمرین ها حضور خواهد داشت و به بهبود کیفیت اثر و محتوای آن کمک خواهد کرد.

مرحله سوم: بازبینی و ارزیابی آثار

پس از انتخاب متن و تمرین، آثار تولید شده هنرمندان توسط یک هیئت سه نفره مورد بازبینی قرار می گیرد و گروه های منتخب مشخص می شوند.

مرحله چهارم: اجرا در مساجد و مدارس

گروه های منتخب در مسجد محله خود و دیگر مساجد سطح شهر همچنین در بعضی از مدارس از پیش مشخص شده اجرا می کنند.

ضوابط و مقررات :

  1. به هر یک از گروه های منتخب که در این رویداد حضور پیدا کنند به تناسب کیفیت و تعداد عوامل اجرایی کمک هزینه پرداخت خواهد شد.
  2. مدت زمان هر اثر حداقل ۱۵ دقیقه و حداکثر ۳۰ دقیقه باشد
  3. نمایش‌ها باید تک جنسیتی اجرا شده و قابل اجرا در مسجد و یا محوطه آن باشند

زمان‌بندی :

  1. انتخاب متن و تکمیل و ارسال فرم تقاضا جهت اعلام آمادگی: تا ۲۰اسفند ماه ۱۳۹۶
  2. ارسال فیلم آثار: ۲۰ فروردین۹۷ ۱۳
  3. برگزاری جشنواره: ۲۰ تا ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ هم‌زمان با هفته هنر انقلاب

آدرس دبیرخانه:

بجنورد- کمربندی مدرس- مدرس۴۲ ( کوچه گلچین)- پلاک ۷۳ و ۷۵- حوزه هنری خراسان شمالی- دفتر تئاتر مردمی بچه های مسجد

تلفن:۰۵۸۳۲۲۸۸۱۱۴  / همراه:۰۹۱۵۵۸۴۷۳۴۲ علیرضا فیروزه

خیلی ضعیف بودضعیف بودنظری ندارمخوب بودخیلی خوب بود (No Ratings Yet)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید