Print This Post Print This Post

فرهنگ سازی در حفاظت ، احیاء و توسعه پایدار منابع طبیعی نقش موثر و اساسی دارد

سمنان

:

 

علینقی حیدریان مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان سمنان در جلسه هفته منابع طبیعی و آبخیزداری با حضور معاونین ، اعضای ستادی و روسای شهرستانهای تابعه استان باتأکید بر شعار سال (منابع طبیعی با مردم برای مردم ) اظهار داشت: مراسم هفته منابع طبیعی و آبخیزداری امسال با مشارکت مردم و تعدادی دستگاههای اجرایی به سمت برنامه های مردمی و مشارکتی برگزار خواهد شد.

حیدریان افزود: بهره برداران عرصه های منابع طبیعی استان ، شرکت های تعاونی و تشکل های حامی  منابع طبیعی ومحیط زیست محور اصلی گردانندگان برنامه های هفته منابع طبیعی اند وبدون مشارکت آنها موفق نخواهیم بود.

وی به نقش فرهنگسازان درحفاظت از عرصه های منابع طبیعی پرداخت واز خبرنگاران بعنوان پیشروان ترویج فرهنگ منابع طبیعی یاد کرد.

حیدریان علما،روحانیون و امامان جماعت رادرکمک به حفظ انفال وبرقراری ارتباط با روستائیان وبهره برداران مؤثر دانست .

وی با بیان اینکه حفاظت از منابع طبیعی امری مهم و ضروری است افزود: این مهم نیازمند فرهنگ سازی و بهره گیری از توان مشارکت های مردمی است و احیای اراضی و تغییر نگاه مردم در راستای حفظ این منابع خدادادی یکی از الویتهای اداره کل منابع طبیعی استان سمنان می باشد

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گفت: فرهنگ سازی در حفظ، احیاء و توسعه پایدار منابع طبیعی نقش موثر و اساسی دارد و مؤلفه اصلی در این زمینه نقش مردم می باشد.

این مقام مسئول استفاده از ظرفیت های دستگاه های اجرائی به ویژه دهیاری ها و شوراهای روستایی در مراسم بزرگداشت هفته منابع طبیعی و آبخیزداری را مورد تأکید قرار داد.

وی یادآور شد: منابع طبیعی جزو ثروت های ملی و ماندگار برای کشور محسوب می شود که حفظ این منابع ارزشمند در سایه مشارکت عموم مردم تحقق می یابد.

حیدریان خاطر نشان کرد: با توجه به گستره وسیع عرصه های منابع طبیعی استان، اداره کل به تنهائی از عهده حفاظت و توسعه این منابع بر نمی آید که در این خصوص نقش مشارکت مردم مخصوصا مردم حاشیه جنگل بسیار مهم و حیاتی است.

وی در پایان اهم برنامه های پیش بینی شده برای اجرا درطول هفته منابع طبیعی و آبخیزداری را برگزاری نشست مطبوعاتی رادیویی وتلویزیونی ، برگزاری گفتگوی ویژه خبری سیما و برنامه های تولیدی و پخش از شبکه استانی مرکز سمنان ،کاشت نهال با مشارکت مردم ،سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه استان و شهرستانهای تابعه ،بصدا در آمدن زنگ طبیعت در مدارس استان و کاشت نهال در مدارس توسط سازمان دانش آموزی ، بازدید خبر نگاران از پروژه ها و طرحهای اجرایی منابع طبیعی و آبخیزداری ،برگزاری همایش حفاظت و قانون با حضور قضات و نیروهای نظامی و انتظامی وتشکلهای مردم نهاد درسالن اجتماعات وغرس نهال با همکاری بسیج سازندگی،برگزاری همایش دهیاران و شوراههای اسلامی روستا،  برگزاری مراسم جشن درختکاری با حضورمشاور استاندار و مدیر کل امور بانوان استانداری سمنان وبانوان دستگاههای اجرایی ، تشکلهای مردم نهاد ،برگزاری همایش بمناسبت هفته منابع طبیعی و آبخیزداری توسط تشکلهای مردم نهاد و دانشگاهها،افتتاح و کلنگ زنی طرحهای آبخیزداری توسط مسئولین استانی ،مسابقات کتبی برای دانش آموزان مقاطع تحصیلی  و برنامه های متنوع دیگرعنوان کرد

خیلی ضعیف بودضعیف بودنظری ندارمخوب بودخیلی خوب بود (No Ratings Yet)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید