Print This Post Print This Post

مولف کتاب آفات آداب اجتماعی: تمام مسئولیت اجتماعی در حساسیت ما به زیست جهانمان خلاصه می شود

گلستان

 

مولف کتاب آفات آداب اجتماعی و کارشناس روابط عمومی اداره کل استاندارد گلستان در مراسم رونمایی از کتاب خود با حضور معاون امور روحانیون سپاه نینوا گلستان اظهار داشت: مقوله ای که لابلای دوندگی های ما در زندگی مدرن از دست رفته، مسئولیت است و تمام مسئولیت اجتماعی در حساسیت ما نسبت به همنوعان، موجودات دیگر، محیط زیست و به طور کلی زیست جهانمان خلاصه می شود.

فرشته سلطانی افزود: موضوع این کتاب مسئولیت اجتماعی است که در دنیا به شکل یک استاندارد تدوین شده و سرمنشاء آن یک قانون طلایی است که می گوید: «با دیگران همانگونه رفتار کن که دوست داری با تو رفتار کنند» و جالب اینکه این دستورالعمل، از بزرگان دین اسلام بارها توصیه شده است.

معاون امور روحانیون سپاه نینوا استان گلستان در این مراسم ضمن تحسین مولف کتاب برای توجه به این موضوع گفت: در شرع مقدس اسلام بر هر مسلمانی، ۴ وظیفه یا دین واجب است.

حجت الاسلام و المسلمین اصلانی افزود: این ۴ حق شامل مسئولیت یا وظیفه هر مسلمان در قبال خدای خود، خودش، همنوعش و محیط زیست یا دیگر موجودات زنده است.

وی افزود اگر همه ما در هر جایگاهی که قرار داریم این ۴ حق و مسئولیت را همواره به خاطر داشته باشیم؛ هرگز حقی از کسی ضایع نمی شود و آن مدینه فاضله به معنای واقعی محقق می گردد.

مدیرکل استاندارد گلستان که پیش از این با هدف حمایت از مولف، اقدام به خرید ۱۰۰ جلد از کتاب و معرفی آن به مدیران و مسئولین مختلف نموده بود؛ در این مراسم از معاون امور روحانیون سپاه نینوا گلستان درخواست کرد تا با خرید چندین جلد از کتاب ضمن حمایت از نویسنده، کتابی با محتوایی همخوان با اهداف فرهنگی نهاد سپاه به همکاران خود هدیه کنند.

خیلی ضعیف بودضعیف بودنظری ندارمخوب بودخیلی خوب بود (No Ratings Yet)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید