Print This Post Print This Post

نخستین جشنواره مادران قصه گوی شهرستان گرمه برگزارشد

خراسان شمالی,گرمه

همزمان با ایام مبارک دهه فجر، نخستین جشنواره مادران قصه گوی شهرستان گرمه در دو بخش مشاوره و آموزش با مشارکت اداره کتابخانه‌‌های عمومی این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، تکتم اربابی،  رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی گفت: نخستین جشنواره مادران قصه گوی شهرستان گرمه در دو بخش مشاوره و آموزش با هدف آشنایی مادران با اهمیت قصه گویی و درمان مسائل و مشکلات کودکان با قصه برگزار شد.

اربابی درابتدای شروع این برنامه به اهمیت قصه گویی برای کودکان اشاره و عنوان‌کرد: تاثیر قصه گویی بر زندگی و آینده کودک یک امر ثابت شده است به طوری که امروزه کارشناسان برای برخورد با کودک پرخاشگر و لجباز روش قصه درمانی را پیشنهاد می کنند.
وی افزود:  تاثیر قصه گویی و فواید قصه گویی کمک بزرگی در تربیت کودک برای والدین است. کودک شما اختلالات رفتاری دارد که شما بعد از امتحان کردن هزار و یک راه متاسفانه  گاهی به تنبیه رو می آورید اما بهتر است دست نگاه دارید و با اصول و روشهای درست تربیت کودک با قصه خواندن بیشتر آشنا شوید.گاهی یک قصه می تواند تاثیری بر زندگی و آینده ی کودک بگذارد که ده ها آموزش از آن عاجز است.

خلیلی سیدی مشاور ارشد خانواده و درمانگر مسائل کودکان و نوجوانان در ادامه به صحبت در خصوص اهمیت ارتباط مادر و فرزند و تاثیر مادر بر تربیت فرزند پرداخت و قصه درمانی را از مهم ترین اصول ارتباط و درمان کودکان دانست. شاهرودی کتابدار کتابخانه مرکزی گرمه نیز به معرفی کتاب هایی درخصوص قصه گویی پرداخته و سپس با حضور تعدادی از کودکان و نوجوانان فعال عضو کتابخانه برنامه قصه گویی را اجراکرد.

گفتنی است؛ با حضور مشاور امور بانوان فرمانداری شهرستان وجمعی از مسئولین ازخانم ها انسیه حاجی زاده و مریم اصلانی از شهر گرمه ، لیلا آمیا از شهر درق، فاطمه خواجه از شهر ایور ،بعنوان مادران برگزیده قصه گو با تقدیم لوح تقدیر و هدیه تقدیر شد.

خیلی ضعیف بودضعیف بودنظری ندارمخوب بودخیلی خوب بود (No Ratings Yet)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید