Print This Post Print This Post

عصر خاطره “مهرانه‌های مادری”

ایران و جهان


عصرخاطره مهرانه های بارانی ویژه دهه فجر با حضور مادران بزرگوار شهیدان علی تقویان و خواهر شهید حسن حسن آبادی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری خراسان شمالی، در این مراسم که به نام عصر خاطره بانوان بود، مادر شهید علی تقویان به بیان خاطراتی از شهید پرداخت و گفت: اخلاق پسرم خیلی خوب بود و برایش حجاب اهمیت زیادی داشت به گونه‌ای که در آن زمان با اینکه کلاس پنجم بود از من خواست تا به دختر دایی‌هایش بگویم حجابشان را رعایت کنند و این اخلاق را از معلم شهیدش آقای خوش قامت آموخته بود.

مادر شهید علی تقویان می گفت: شهید در ورزش والیبال فعالیت داشت و در این رشته هم مقام کسب کرد.

او در ادامه از درخواست پسرش بیان کرد: شهید زمانی که برای اولین بار تیر خورده از من خواست که برایش گریه نکنم و می‌گفت راه من، راه اسلام و انقلاب است و حالا که در مشهد به خاک سپرده شده هر زمان که به سر خاکش میروم سعی میکنم گریه نکنم چون خواسته پسرم این بود.

در ادامه این مراسم کلیپی از ام‌البنین منصورخانی مادر شهید محمودرضا موفق و همسر جانباز محمدرضا موفق پخش شد که در این کلیپ ام‌البنین منصورخانی می‌گفت: من در گذشته پیرانپزشکی و مامایی می‌کردم اما در حال حاضر کارهای فرهنگی از جمله نویسندگی، شاعری و پاسخ به سوال‌های شرعی انجام می‌دهم و کتابی از سرگذشت زندگی خودم نوشته ام.

در بخشی دیگر خواهر شهید حسن حسن آبادی اولین شهید بجنورد، خاطراتی از برادر شهیدش را روایت کرد: برادرم در سوم راهنمایی مقام اول قرآن را در بجنورد کسب کرد. شهید در دوران مدرسه شب‌ها اعلامیه پخش می‌کرد روزی از همین دوران یک بسته اعلامیه برای پخش کردن به دبیرستانش برد که ساواک وقتی متوجه این موضوع شد به مدرسه شهید رفت تا او و دوستانش را دستگیر کند اما دوستان شهید او را از دیوار مدرسه فراری دادند وقتی به منزل آمد لباس‌هایش پاره شده بود.

خواهر شهید حسن آبادی ادامه داد: شهید وقتی داستان را برایم تعریف کرد او را در مکانی در سقف شیروانی منزلمان پنهان کردم تا ساواک او را پیدا نکند.

این خواهر شهید از شب آخر و خداحافظی برادر شهیدش گفت: شهید به منزل ما آمد برای دیدن فرزندانم و بعد از خوردن شام به حمام رفت تا غسل کند از او علت غسل کردنش را پرسیدم پرسیدم که او در جوابم گفت میخاهم غسل شهادت کنم شاید دیگر برنگردم.

اجرای سرود دانش‌آموزان مدرسه دخترانه شرافت از دیگر برنامه‌هایی بود که در این مراسم اجرا شد.

خیلی ضعیف بودضعیف بودنظری ندارمخوب بودخیلی خوب بود (No Ratings Yet)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید