Print This Post Print This Post

ریاست محترم سازمان جهادکشاورزی با کشاورزان خبره و پیشرو شهرستان شیروان دیدار نمود

خراسان شمالی

 

دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶

به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی ، دکتر یوسفی در جمع صمیمی کشاورزان پیشرو خبره شهرستان شیروان که با حضور مسئولین محترم ستادی و شهرستانی استان و فرماندار محترم شهرستان شیروان در مورخ ۲دی ماه برگزار گردید .

بیان داشتند : شما عزیزان سرآمدان و نمایندگان حوزه کشاورزی می باشید در این استان بنا به وجود محدودیتها و تنش های زیستی و محیطی باید سعی کنیم شیوه عملمان را تغییر داده و رویکردمان را در بخش کشاورز از سنتی به سیستم های علمی و دانش محور ارتقاء دهیم.

ما ناگزیریم در بحث نشر دانش علمی در واحدهای تولیدی درست و به موقع عمل نمائیم.

ایشان در ادامه عنوان نمودند: استفاده از سیستم ها و شیوه های نوین آبیاری و ترویج این مهم باید مورد توجه خاص قرار گیرد. که در همین راستا ودر جهت ارتقاء راندمان آبیاری و سیستم های نوین آبیاری تا ۸۵% کل هزینه های اجرائی طرح به شکل تملک و بلاعوض پیش بینی گردیده است که این اقدام بسیار خوب و مفیدی در راستای حمایت از کشاورزان و باغداران استان محسوب میگردد.

دکتر یوسفی در ادامه ضمن اعلام توفیقات بسیار خوب سازمان جهادکشاورزی در استان خراسان شمالی که نشان از درایت مدیریت و همکاری بسیار خوب همکاران و کشاورزان و بهره برداران در زمینه اجرای طرح های مرتبط می باشد.

اظهار داشتند : برای تامین نیازهای غذائی جامعه بایستی از روش های دانش محور بهر برده و در دولت محتمر تدبیر و امید که میتنی بر اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی می باشد با ارتقاء جایگاه علم کشاورزی توجه خاص نموده و میزان دانش در هکتار را افزایش دهیم.

استفاده از بذور اصلاح شده پر محصول و کم آب طلب ، مکانیزاسیون ، اقدامات فنی و آموزشی به موقع ، سیستم های آبیاری نوین و…. باعث ارتقای دانش فنی کشاورزان و بهره برداران و نهایت افزایش عملکرد تولید گردد.

خیلی ضعیف بودضعیف بودنظری ندارمخوب بودخیلی خوب بود (No Ratings Yet)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید