Print This Post Print This Post

بسط و توسعه تجاری طرفین با رویکرد سرمایه‌گذاری متقابل

ایران و جهان

در دیدار ریس اتاق سمنان و سفیر ازبکستان مطرح شد: بسط و توسعه تجاری طرفین با رویکرد سرمایه‌گذاری متقابل

 به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان صبح امروز رئیس اتاق سمنان نشست مشترکی را با بهادر عبدالله یف سفیر فوق العاده و تام‌الاختیار کشور ازبکستان در محل سفارت این کشور برگزار نمود

علی‌اصغر جمعه‌ای همکاری دوجانبه ایران و ازبکستان را مهم خواند و گفت: در سنوات قبل فعالین اقتصادی استان سمنان دومین نمایشگاه توانمندی‌های استان سمنان را در پایتخت این کشور برگزار نموده به‌طوری‌که تاکنون این مراودات تجاری ادامه پیداکرده است.

جمعه‌ای از صادرات مستمر کالاهای استان سمنان به ازبکستان خبر داد و تصریح کرد: صادرات کالاهای شامل کائولن، باریت، روی و اکسید روی به ازبکستان جریان دارد.

رئیس اتاق سمنان از پذیرش سرمایه‌گذاری استقبال کرد و اظهار داشت: در حال حاضر فعالین اقتصادی استان در ایجاد کارگاه‌های صنعتی در کشور ازبکستان مشارکت دارند.

جمعه‌ای به سفیر فوق‌العاده و تام‌الاختیار ازبکستان در ایران پیشنهاد نمود تا با همکاری طرفین مراودات تجاری دو کشور گسترش یابد

بهار عبدالله یف سفیر ازبکستان در ایران از همکاری دوجانبه استقبال و تصریح کرد: ازبکستان آماده همکاری متقابل با اتاق بازرگانی، صنایع، د معادن و کشاورزی سمنان می‌باشد

سفیر ازبکستان در ایران ادامه داد: مذاکرات ما با اتاق‌های استانی عملیاتی خواهد بود، چون معتقد هستیم فعالیت‌ها و مشارکت‌های اقتصادی در توانمندی‌های اتاق‌های بازرگانی استانی نهادینه‌شده است.

عبدالله یف از تبدیل ارز در ازبکستان در ماه آتی خبر داد و خاطرنشان کرد: فعالیت‌های اقتصادی در ازبکستان سرعت گرفته و این کشور پذیرای سرمایه‌گذاران ایرانی است.

سفیر ازبکستان فعالیت‌های اقتصادی را در هفت منطقه آزاد اقتصادی برای سرمایه‌گذاران قابل‌توجه خواند و گفت: در آینده نزدیک حجم مبادلات دو کشور افزایش خواهد یافت.

فعالین اقتصادی در این نشست از سفیر ازبکستان درخواست نمودند تا هر چه زودتر مقدمات پرواز مستقیم تهران و تاشکند را پیگیری و نسبت به ارتباط مالی تلاش‌های لازم فی‌مابین دو کشور صورت پذیرد

قابل‌ذکر است حجم صادرات ایران به ازبکستان طبق آمار رسمی ۸۳۸/۱۳۶ میلیون دلار گزارش شده است.

خیلی ضعیف بودضعیف بودنظری ندارمخوب بودخیلی خوب بود (No Ratings Yet)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید