Print This Post Print This Post

سازمان آموزش فنی و حرفه ای با برقراری ارتباط بین صنعت و دانشگاه ، باعث جهش اشتغال زایی در کشور خواهد شد

سمنان

محمدرضا خباز استاندار سمنان ، ضمن بازدید از پتانسیلهای آموزش فنی و حرفه ای در استان ، با کارکنان  ، مربیان و مهارت آموزان اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سمنان ،  دیدار و گفتگو کرد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سمنان  ، دکتر محمد رضا خباز به اتفاق همتیان معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع و نیز طاهری رئیس سازمان برنامه و بودجه استان ، از کارگاههای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای در شهرستان سمنان ، بازدید به عمل آوردند.

استاندار سمنان در این بازدید ، با بیان اینکه اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سمنان  ، پیشنهادات فوق العاده ای را در زمینه تجمیع آموزشهای مهارتی مطرح کرده است ، اظهار داشت : ما این پیشنهادات را به مسئولین ذیربط کشوری منعکس نموده ایم که بر اساس آن ، مسئول آموزشهای مهارتی و شغلی سراسر کشور باید سازمان آموزش فنی و حرفه ای باشد و سایر نهادها و بخشهای آموزش دهنده ، ضروری ست از شاخصها و استانداردهای این سازمان جهت ارائه آموزشهای خود استفاده نمایند.

محمدرضا خباز ، ارائه آموزش های مهارتی به بانوان خصوصا در زمینه مشاغل خانگی را از شاخصه های مهم اداره کل آموزش فنی و حرفه ای برشمرد و بر ضرورت ادامه این راه در جهت حفظ خودکفایی خانواده ها تاکید کرد.

استاندار سمنان در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد : باید فاصله بین دانشگاه و صنعت کم شود و سازمان آموزش فنی و حرفه ای  می تواند با ارتباط این دو حوزه به یکدیگر زمینه ساز جهش اشتغال زایی در کشور باشد.

وی همچنین با اشاره به اقدامات اداره کل آموزش فنی و حرفه ای در زمینه ارائه آموزش های مهارتی به متقاضیان و پیش بینی نیازهای آتی بازار کار ، ابراز امیدواری کرد بتوانیم با مشارکت دستگاهها ، زمینه عرضه و فروش تولیدات کارگاههای مهارتی استان را فراهم نمائیم.

محمدرضا خباز طرح مهارت آموزی به سربازان را از جمله اقدامات ارزشمند سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور خواند و گفت : مهارت آموزی به سربازان که از سراسر کشور در استان سمنان حضور دارند باعث می شود تا آنان همزمان با طی دوران مقدس سربازی ، مهارتهای مورد نیاز جهت ورود به بازار کار را فرا گرفته و با بکار بستن آن ، پس از این دوران  ، امکان کارآفرینی و بدست آوردن شغل و حرفه را برای خود فراهم نمایند.

وی لزوم توجه به تامین مواد مصرفی کارگاههای آموزشی را بسیار با اهمیت دانست و خاطر نشان ساخت : مهارت آموزان در حین آموزش به هیچ عنوان نباید با کمبود مواد مصرفی روبرو باشند و بر همین اساس سازمان برنامه و بودجه استان باید با بررسی جوانب ،  رسیدگی فوری به این موضوع را در دستور کار خود قرار دهد. 

استاندار سمنان کاهش تصدی گری دولت از طریق زمینه سازی جهت ورود استعدادهای سطح کشور به بازار کار را از جمله فعالیتهای مهم سازمان آموزش فنی و حرفه ای عنوان و خاطر نشان ساخت : ما در صنعت با کمبود افراد کار بلد و تکنسینهای ماهر مواجه هستیم که سازمان آموزش فنی و حرفه ای به خوبی می تواند این نقیصه را  برطرف سازد و صنایع و کارخانجات نیز برای ارتقاء سطح مهارت و توانمندی منابع انسانی خود باید از سازمان آموزش فنی و حرفه ای ،  کمک بگیرند.

 فاطمه منصوری مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان سمنان نیز در ابتدای این نشست ، شناخت پتانسیلهای آموزش فنی و حرفه ای در سطح استان را بسیار ضروری خواند و خاطر نشان ساخت : ما در طرح تجمیع آموزش های مهارتی ، نقش راهبر و هماهنگ کننده را بر عهده خواهیم داشت و این امر سبب  هدفمندی آموزشها از یکسو ، و تامین نیازها و اهداف بازار کار از سوی دیگر خواهد شد.

وی با بیان اینکه آموزشهای مهارتی با استفاده از تجهیزات سنگین و منطبق با استانداردهای جهانی ، بصورت رایگان به عموم مردم ارائه می شود ،  بر لزوم تخصیص اعتبارات ویژه استانی به این اداره کل در راستای حمایت و ترویج آموزشهای فنی و حرفه ای ، تاکید کرد.

شایان ذکر است استاندار سمنان ضمن بازدید از کارگاههای طلا و جواهر سازی ، ، فناوری مد ، صنایع چوب و صنایع دستی در مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران سمنان و نیز کارگاههای جوشکاری ، تراش تخصصی  ، تراش و فرز CNC ، تاسیسات ، برق PLC ، درودگری و اتومکانیک در مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران سمنان ، با تعدادی از مربیان و مهارت آموزان به گفتگو پرداختند.

خیلی ضعیف بودضعیف بودنظری ندارمخوب بودخیلی خوب بود (No Ratings Yet)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید