Print This Post Print This Post

سخن مدیر مسئول ارمغان :روزهایی که نباید روحانی را تنها گذاشت

ایران و جهان

این روزها برای دکتر حسن روحانی، روزگار بسیار سخت می گذرد .حوادث طبیعی در بدترین شرایط یک قرن اخیر است کمبود باران و نزولات آسمانی در ۷۰ سال گذشته بی سابقه بوده است .تعداد مکرر زلزله در اکثر نقاط کشور و ایجاد وحشت و نگرانی ،

به اذعان کارشناسان و افراد سالخورده بی سابقه می باشد. دشمنی بیگانگان هم در نوع خود کم نظیر بوده و امروز شاید از روی ناچاری با تعدادی از کشورها طرح دوستی ریخته ایم و البته استقلال خواهی و استکبار ستیزی هزینه دارد و مردم بدرستی این را پذیرفته اند.اما آنچه که امروز نگران کننده است ،بحثهای خطرناکی است که در ماه های اول آغاز به کار دولت از سوی تعدادی افراد شنیده می شود و آن تنها گذاشتن دولت و شخص رییس جمهور است.
دولت یازدهم به وعده هایی که در بحث برجام داده بود، بدرستی عمل کرد و شرایط بسیار خوبی را برای سرمایه گذاران خارجی فراهم ساخت. بسیاری از سران کشورهای توسعه یافته به ایران آمدند و می آیند.دنیا به حقانیت ایران پی برد و رئیس جمهور آمریکا، تنهاتر از همیشه است اما در داخل شرایط آنطور که باید خوب پیش نمی رود. ازحوادث طبیعی و غیر منتظره و خشکسالی که بگذریم که البته همراه ما هست و خیال تمام شدن و گذشتن ندارند،اظهار نظر و ایراد های بجا و نابجا هم از اندازه خودش فراتر رفته است
رییس جمهور کهنه کار و زیرک کشورمان، این روزها خیلی احساس تنهایی می کند ،وقتی می بیند خودی و ناخودی از آغاز مسابقه ،گارد هجومی گرفته اند و بی گمان، مرد روزهای سخت از این آزمون سربلند بیرون می آید؛ چراکه در نظام اسلامی،دولت و حکومت از هم جدا نیستند.
باید دلسوزان مملکت تلاش کنند که بر وحدت و انسجام خود بیافزایند و مروج امید باشند و بدانند که از تفرقه، تنها دشمن بهره خواهد برد.
دولت دوازدهم که با تنفیذ مقام معظم رهبری، مشروعیت پیدا کرده است؛ هنوز در آغاز راه است و مردان منتخب رییس جمهور که اکثرشان افراد آزمون داده این مملکت هستند به پیمانی که با مردم بسته اند وفادار خواهند ماند و تلاش خواهند داشت تا بر
مشکلات و نابسامانی ها غلبه کنند.
واقعیت امر این است که مردم روزهای بسیار سختی را می گذرانند . سفره های مردم کم رونق شده است .هر روز بر تعداد افراد جویای کار و بویژه جوانان تحصیل کرده، افزوده می شود. سن ازدواج بالاتر رفته است و اشتیاق به تشکیل خانواده کم شده است.
افزایش پرونده های دادگاه و تقاظای طلاق و اوضاع نامساعد ی که مواد مخدر ایجاد کرده است هم بر کسی پوشیده نیست . اما آنچه که مسلم است همه این نابسامانی ها یکباره پدید نیامده اند و از دست هیچ دولت و مملکتی هم به تنهایی غلبه بر همه
آنها بر نمی آید و لذا نیاز هست که با تکیه بر توانمندی های ملی و میهنی و اعتماد به سرمایه های ملی و مردمی ،شرایطی را فراهم سازیم تا این مشکلات کمتر شود و به یقین با ایجاد اختلاف و تضعیف دولت ،هیچ اتاق مثبتی نخواهد افتاد.
دکتر حسن روحانی همین اندازه که ایران را در برابر دنیا سربلند نشان داد ،قابل احترام است و باید به او کمک کرد و اگر هم نقدی بر او می شود، باید در محافل خصوصی و حضوری گفته شود که دشمن از این آب گل آلود بهره ای نبرد.
نهم دیماه سال ۸۸ یک آیینه تمام نمای بصیرتی برای همه تاریخ این سرزمین است و هزینه سنگین آن هفت هشت ماه آشوب و نگرانی که بسیار بالاتر از این بود که بر آن نام فتنه گذاشته شود که از جنگ و عناد و دشمنی هم بالاتر بود که لطف و عنایات حضرت حق و رهبری های داهیانه رهبر فرزانه این نظام و درایت و خویشتن داری و ولایت مداری مردم باعث سربلندی و سرافرازی این نظام الهی شد و دشمن مثل همیشه رو سیاه باقی ماند.
امروز هم دشمنان داخلی و خارجی با پرچم دیگری قصد به میدان آمدن دارند و آن تضعیف دولت و شخص دکتر حسن روحانی است که نیک می دانند اگر از همین آغاز دولت بتوانند با کمک مردم و احزاب و گروهها، رییس جمهور و دولت را به گوشه رینگ ببرند؛ فرصت ابتکار عمل را خواهند گرفت و آنها به مقصد خودشان که شکست مملکت است خواهند رسید.
البته دولت و شخص دکتر حسن روحانی به عنوان یک سیاستمدار با تجربه نیک می داند که قدرت و عزت خود را از مردم گرفته است و باید برای سرافرازی و بزرگی شان تلاش کند ،ضمن آنکه از دوستان و همراهانی که اورا در استمرار این راه یاری کرده اند؛ فاصله نگیرد که دشمن در اولین روزهای کاری اش تلاش می کند تا همراهان و نزدیکان را از هم دور سازد که البته مثل همیشه ناکام خواهد ماند .اکنون زمانی است که نباید رییس جمهور را تنها گذاشت و از بذری که دولت در این چهار سال پراکنده است باید بهره برد و الان زمان همان درو کردن محصول است که روحانی وعده اش را داده بود و باور داشته باشیم که این مملکت با لطف خداوند و رهبری های حکیمانه رهبر فرزانه این نظام و تلاش مجموعه دولت و شخص رییس جمهور بر این مشکلات فایق خواهد آمد. ان شاء الله

خیلی ضعیف بودضعیف بودنظری ندارمخوب بودخیلی خوب بود (No Ratings Yet)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید