Print This Post Print This Post

تقدیر رئیس سازمان برنامه و بودجه خراسان شمالی از فعالیت کتابداران استان

استان ها,خراسان شمالی,مهمترین اخبار

همزمان با گرامیداشت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار؛ در دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان و رئیس سازمان برنامه و بودجه خراسان شمالی و کارکنان این سازمان به سرمایه گذاری در حوزه فرهنگ، بویژه توسعه کتابخانه‌ها و فرهنگ کتابخوانی تأکیدشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، مجید پور عیسی، رئیس سازمان برنامه و بودجه استان در دیدار با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، اقدامات صورت گرفته در کتابخانه‌های عمومی استان را قابل تقدیر دانست و گفت: کسب رتبه ممتاز در کتابخوانی رضوی و انتخاب روستاهای این استان برای ۲ سال پی در پی به عنوان روستای دوستدار کتاب کشور در بین ۱۰ روستای برگزیده از شاخص‌های فعالیت ارزنده کتابداران فهیم استان می باشد.

پور عیسی ضمن تقدیر از کتابداران استان اظهار داشت: توجه دولت به مسائل فرهنگی٬ افق روشنی را در فعالیت‌های کتابخانه‌ای ترسیم می‌کند و ترویج و فرهنگ سازی مطالعه٬ یکی از ضروریات است که باید به این مهم بیش از پیش توجه داشت که بحمدالله اقدامات خوبی در زمینه تبلیغ مطالعه در سطح استان انجام شده است.

وی اعلام آمادگی کرد: با همکاری شهرداری زمین مناسبی را برای ساخت فضای اداری و ایستگاه مبادله کتاب استان تهیه می کنیم و کمک اولیه برای ساخت آنرا نیز انجام خواهیم داد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان سرمایه‌ گذاری در حوزه فرهنگ و بویژه مطالعه کتاب را بسیار سودمند و اثربخش عنوان‌کرد و گفت: کشورهای مترقی بنای توسعه و پیشرفت خود را بر مبنای اندیشه و خردورزی و فرهنگ گذاشته اند و همین است که کمتر دچار بحران خواهندشد.

پورعیسی همچنین از کلیه همکاران سازمان خواست که اگر تا به حال به عضویت کتابخانه‌های عمومی در نیامده اند این کار را انجام یدهند. وی حتی با لحن بسیار صمیمی گفت: اگر نیاز باشد ساعتی را برای مطالعه در سازمان قرار خواهیم داد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان نیز در این دیدار با تقدیر از نگاه فرهنگ مدارانه سازمان برنامه و بودجه خراسان شمالی گفت: خوشبختانه در طی یکی دو سال اخیر عنایت ویژه ای به مقوله کتاب و کتابخوانی شده است و امیدواریم که این روند رو به رشد ادامه پیداکند.

علی‌محمد جهانی مطالعه مفیدرا در عصر کنونی یک ضرورت دانست و اظهارداشت: مطالعه باعث می شود که انسان از زندگی خود لذت ببرد و علاوه بر این‌، هیچ تردیدی در آن نیست، کتاب٬ راه پیش‌روی جامعه بشریت را نیز نشان می‌دهد.

خیلی ضعیف بودضعیف بودنظری ندارمخوب بودخیلی خوب بود (No Ratings Yet)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید