Print This Post Print This Post

نماینده ولی فقیه در استان خراسان شمالی:کتابخانه‌ها، نبض جامعه دینی هستند

استان ها,خراسان شمالی,مهمترین اخبار

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد در بازدید از کتابخانه عمومی علامه دهخدا بجنورد گفت: کتابخانه‌ها، نبض جامعه دینی هستند و کتابداران در تداوم فرهنگ غنی کشور نقش سنگینی دارند و می توانند فرهنگ ساز باشند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، آیت‌الله ابوالقاسم یعقوبی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بجنورد؛ عصر دیروز در بازدید از کتابخانه عمومی علامه دهخدا که به مناسبت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار صورت‌گرفت در جمع کتابداران و مسئولین کتابخانه‌های عمومی استان با بیان اینکه اسلام برای مطالعه و تفکر ارزش فراوانی قائل است اظهار کرد: کتابخانه معبد است چرا که در روایات آمده یک ساعت تفکر برتر از یک سال عبادت است.

یعقوبی با بیان اینکه کتاب و مطالعه دو نعمت الهی است، افزود: پیامبر اکرم (ص) در دعایی می‌فرمایند که «رب زدنی علماً» و این نشان می‌دهد که اگر انسان اهل علم، تفکر، اندیشه و مطالعه باشد، کارش هم‌وزن عبادت و ایمان است.

وی اضافه کرد: کتاب شخصیت انسان را گسترش می‌دهد، حوزه خدمت و نفع‌رسانی او را فراگیرتر می‌کند و سبب سودرسانی به دیگران می‌شود که این‌ یک ارزش است.

نماینده ولی‌ فقیه در خراسان شمالی تأکید کرد: هنوز کتاب جایگاه خود را در خانواده‌ها به‌درستی پیدا نکرده است؛ در حالی که باید فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی در جامعه گسترده‌تر شود تا همه انسان‌ها از روح، فکر و اندیشه متعالی برخوردار شوند. روح انسان همچون نرم‌افزاری لطیف و جسم انسان سخت‌افزار است و باید برای ارتقای روح بشر از ابزار لطیفی همچون کتاب استفاده کرد.

حجت الاسلام و المسلمین یعقوبی اظهار کرد: روح متعالی انسان را به کمال نزدیک می‌کند و دنیای جدیدی را به روی انسان باز می‌کند و به نگاه انسان به پدیده‌های بیرونی را متحول می‌کند. هیچ لذتی بهتر از رفع جهل و رسیدن به فهم صحیح وجود ندارد و این مهم بامطالعه کتاب‌های خوب اتفاق می‌افتد.

امام جمعه بجنورد با بیان اینکه کتاب بوستان دانشمندان و عالمان است، افزود: استفاده درست از فضاهای مجازی و اینترنت هرچند خوب است اما نمی‌تواند جای کتاب و مطالعه را بگیرد. کتابخانه‌ها مظلوم‌اند و باید برای برطرف کردن این مظلومیت اقدامات بهتر و بیشتری انجام شود.

در ادامه مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با ارائه آماری از شاخص های امانت، عضویت و تعدا کتاب موجود در کتابخانه توضیحاتی پیرامونی وضعیت موجود کتابخانه‌های عمومی بجنورد را به استحضار نماینده ولی فقیه رساند و خواستار توجه بیشتر مسئولین به حوزه کتاب، کتابخوانی و کتابخانه‌ها شد.

در پایان پس از نشست صمیمی کتابداران با نماینده ولی فقیه و امام جمعه بجنورد، نماز مغرب و عشا به امامت آیت‌الله یعقوبی در محل نمازخانه کتابخانه عمومی دهخدا به جماعت خوانده شد.

خیلی ضعیف بودضعیف بودنظری ندارمخوب بودخیلی خوب بود (1 votes, average: 4٫00 out of 5)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید