Print This Post Print This Post

برگزاری دوره آموزشی مهارتی پرورش قارچ خوراکی در شهرستان بجنورد

خراسان شمالی

رییس اداره هماهنگی ترویج کشاورزی مدیریت جهاد کشاورزی بجنورد از برگزاری یک دوره آموزشی مهارتی پرورش قارچ خوراکی در محل این مدیریت خبر داد.
به گزارش روابط عمومی مهندس احمد اصغری اظهار داشت: در راستای اجرای برنامه های آموزشی و ترویجی بخش کشاورزی، از سوی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بجنورد یک دوره آموزشی مهارتی دو روزه پرورش قارچ خوراکی با شرکت بیش از ۳۰ نفر از بهره برداران و علاقمندان به پرورش قارچ خوراکی برگزار گردید.
وی افزود: شرکت کنندگان در این دوره آموزشی، آموزش های لازم در خصوص شرایط یک سالن استاندارد، ضد عفونی محل پرورش، شرایط رطوبت و دمایی سالن، انواع آفات و بیماری ها و نحوه کنترل آنان و برداشت قارچ و … را فرا گرفتند.
رییس اداره هماهنگی ترویج کشاورزی مدیریت جهاد کشاورزی بجنورد خاطر نشان کرد: این دوره آموزشی در راستای ایجاد مشاغل خانگی وتحقق اقتصاد مقاومتی برگزارشد.
مهندس اصغری با بیان اینکه یکی از برنامه‌های این مدیریت ، ایجاد اشتغال خانگی است، تصریح کرد: پرورش قارچ به دلیل دارا بودن خصوصیات منحصر به فرد مانند نیاز به امکانات اندک برای شروع کار، در دسترس بودن مواد اولیه، استفاده حداکثری از سطح زیر کشت و امکان شروع کار با سرمایه اندک، بسیار مورد توجه قرار گرفته و یکی از برنامه‌های اقتصاد محور جهاد کشاورزی است.

خیلی ضعیف بودضعیف بودنظری ندارمخوب بودخیلی خوب بود (No Ratings Yet)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید