Print This Post Print This Post

رشد ۳۶ درصدی عملکرد آزمایشگاه پزشکی قانونی در نیمه نخست سال

خراسان شمالی
طی نیمه نخست امسال یک هزار و ۶۴۰ مورد آزمایش در مرکز پزشکی قانونی بجنورد انجام گردیده است که نشان از رشدی ۳۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته دارد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی خراسان شمالی، در حال حاضر نمونه‌های مربوط به آزمایش‌های ژنتیک، پاتولوژی و بخشی از نمونه‌های سم‌شناسی، به پزشکی قانونی خراسان رضوی ارسال می‌شود که باعث طولانی شدن روند پاسخ‌گویی می‌شود.
تا پایان شهریور ماه بیش از ۸۰۰ مورد نمونه به آزمایشگاه پزشکی قانونی خراسان رضوی ارسال شده‌اند که با راه‌اندازی مرکز پزشکی قانونی و فعال شدن بخش سم‌شناسی از ارسال بیش از ۷۰ درصد این تعداد به استان همجوار جلوگیری می‌شود که این امر منجر به تسریع در پاسخگویی پزشکی قانونی به مراجع قضایی و البته تکریم ارباب رجوع خواهد شد.
مطابق استاندارد پزشکی قانونی کشور، در حال حاضر، آزمایشگاه استان در سطح چهار قرار دارد که با راه‌اندازی مرکز جدید پزشکی قانونی استان و با استفاده از تجهیزات خریداری شده آزمایشگاه پزشکی قانونی استان، با یک پله صعود، به سطح سه ارتقا می‌یابد.
دکتر سلحشور در ادامه به سختی کار در پزشکی قانونی اشاره کرد و گفت: کار کردن در پزشکی قانونی برای متخصصین و پزشکان جذاب نیست و در این خصوص، پزشکی قانونی، همواره با مشکل تامین نیروی تخصصی مواجه بوده؛ گواه این امر به حد نصاب نرسیدن افراد شرکت کننده در آزمونهای استخدامی سنوات گذشته است. البته سعی کرده‌ایم با افزایش و ترمیم حقوق و مزایای نیروهای تخصصی بخشی از مشکل انگیزه جهت حضور در پزشکی قانونی حل کنیم.
وی افزود: با وجود تامین بخشی از تجهیزات بخش پاتولوژی و دعوت و مذاکره با چندین متخصص پاتولوژی به همکاری در آزمایشگاه پزشکی قانونی، تا کنون موفق به جذب متخصص آسیب‌شناسی در بخش پاتولوژی نشده‌ایم که تحقق این امر،کمک و همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان را می‌طلبد.
خیلی ضعیف بودضعیف بودنظری ندارمخوب بودخیلی خوب بود (No Ratings Yet)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید