Print This Post Print This Post

شهرداری ها مکلف به پرداخت نیم درصد سهم کتابخانه‌ها هستند

مانه و سملقان

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی گفت: شهرداریها مکلف به پرداخت نیم درصد سهم کتابخانه‌ها هستند.

علی محمدجهانی در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان مانه و سملقان از شهرداریهای قاضی و شهر آوا که همکاری خوبی را با اداره کتابخانه‌های عمومی این شهرستان در پرداخت بموقع نیم درصد سهم کتابخانه‌ها داشته اند تشکر کرد و تصریح کرد: شهرداری ها باید حق قانونی کتابخانه ها را به حساب انجمن  کتابخانه‌های عمومی  واریز کنند و در صورت عدم پرداخت بصورت مستقیم از حساب آنها کسر خواهدشد.

وی گفت: اگر قدر کتاب و کتابخوانی را بدانیم تأثیر آنرا نیز در زندگی می بینیم.

جهانی با بیان اینکه هیچ لذتی در دنیا با لذت مطالعه برابری نمی کند، به جمله معروف امام علی(ع) که فرمودند: هرکه حرفی به من بیاموزد من را بنده خویش کرده است اشاره کرد و گفت: با کتاب که با مطالعه آن دریایی از علم و دانش بر ما افزوده می شود مهربانی کنیم و یار همیشگی ما باشد.

وی با تاکید بر اینکه امروز هرچقدر کار فرهنگی انجام شود نیاز کشور است،افزود: اصلی ترین دغدغه مسئولین بویژه دستگاه‌های فرهنگی استان باید مسئله کتاب و کتاب‌خوانی باشد و  برای تصاحب جایگاه اول دنیا باید کتاب به عنوان یک نیاز در زندگی مطرح شود.

وی به تسریع در تحویل  کتابخانه مرکزی آشخانه به اداره کتابخانه‌های عمومی این شهرستان  اشاره کرد و تأکیدکرد: با بهره برداری از این کتابخانه  با توجه به محل جانمایی، سهولت های لازم برای عموم مردم این شهر فراهم شود و این شهر صاحب ۲ باب کتابخانه شود.

معاون فرماندار شهرستان مانه و سملقان نیزدر این جلسه با اشاره به اینکه  بحث کتاب و کتابخوانی  در اولویت شاخص‌ها  قرار دارد، بیان‌کرد: برای نهادینه کردن عادت به مطالعه در همه تفکرات و اندیشه‌ها اقدامی همگانی با شور و شوق نیاز است تا موضوع کتاب و کتاب‌خوانی در جامعه استمرار داشته باشد و به رساندن این مهم به سرمنزل مقصود به‌عهده تمامی مسئولان و دستگاه‌های کشوری و استانی به‌ویژه مسئولان فرهنگی است.

رسول جهاندوست گفت: جلسات انجمن کتابخانه‌های عمومی باید محلی باشد برای ارائه راهکارها  و هم اندیشی و تبادل نظر در خصوص ترویج و گسترش فرهنگ کتابخوانی و مطالعه نه بحث و گفتگو در عدم پرداخت نیم درصد سهم کتابخانه‌ها توسط شهرداریها که حق قانونی و مسلم کتابخانه‌های عمومی است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مانه و سملقان نیز از تحویل کتابخانه مرکزی شهر آشخانه در دهه فجر خبرداد.

گفتنی است؛ پس از پایان جلسه مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان بهمراه فرماندار و اعضای انجمن از نزدیک از روند پیشرفت ساختمان کتابخانه مرکزی شهرستان آشخانه بازدید کردند.

خیلی ضعیف بودضعیف بودنظری ندارمخوب بودخیلی خوب بود (No Ratings Yet)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید