Print This Post Print This Post

گرازهای وحشی نتیجه زحمت کشاورزان خراسان شمالی را به تاراج بردند

خراسان شمالی

 

⭕️گرازها با تخریب مزارع و باغ های برخی شهرستان های خراسان شمالی نتیجه زحمات یکساله آن ها را به تاراج برده به طوریکه برخی از روستائیان از جمع آوری باقیمانده محصولات خود که آسیب زیادی دیده اند، منصرف شدند.

⭕️معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی با اشاره به خشکسالی و ضعیف شدن مراتع این استان گفت: مباحث مربوط به حمله گرازها بیشتر به علت کمبود غذای این گونه جانوری و همچنین کمبود حیوان های گوشتخوار ایجاد شده است.

⭕️تشکری با بیان اینکه نباید کشاورزان نسبت به کشتن گراز ها اقدام کنند افزود: این امر باعث به هم خوردن مشکلات زیست محیطی خواهد شد.

⭕️وی به کشاورزان توصیه کرد تا با ایجاد بو های نامطبوع، حصار کشی با کاشت گیاهانی همچون لیلکی ( گیاهی خاردار) نسبت به ورود حیوانات وحشی به مزارع و باغ های خود اقدام کنند.

⭕️مدیرکل سازمان حفاظت محیط زیست خراسان شمالی: متاسفانه به علت تخریب زیستگاه ها و کاهش جمعیت گونه های گوشتخوار از جمله گرگ، پلنگ و کفتار هم اکنون جمعیت گرازها بشدت افزایش یافته است.

⭕️مطهری با بیان اینکه عامل اصلی به وجود آمدن این مشکل، انسان‌ها و بر هم زدن زنجیره غذایی است، گفت: کشاورزان از حرکت های خودسرانه برای کشتن حیوانات خودداری کنند و مشکلات در این خصوص را به سازمان گزارش دهند.

⭕️وی از مردم خواست تا در صورت مشاهده حیات وحش، آن را به ادارات محیط زیست اطلاع داده و از هرگونه اقدام در جهت دور کردن و نزدیکی به آنها خودداری کنند.

خیلی ضعیف بودضعیف بودنظری ندارمخوب بودخیلی خوب بود (No Ratings Yet)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید