Print This Post Print This Post

کنترل سرویس مدارس به صورت هوشمند

گوناگون

همایش تجلیل از ۸۰۰ نفر از مسئولان و عوامل ساماندهی سرویس مدارس شیراز با حضور معاون فرهنگی پرورشی وزارت آموزش و پرورش و مسئولان استانی برگزار شد.


به گزارش خبرنگار پانا فارس، رئیس آموزش و پروش استان فارس در صبح ۸ شهریور ۱۳۹۶ در مراسم تجلیل از مسوولان و عوامل ساماندهی سرویس مدارس در شیراز در خصوص سختی های کار سرویس مدارس اظهار داشت: با وجود استرس هایی که برای خانواده ها وجود دارد با  در نظر گرفتن یک عامل اجرایی پخته و حرفه ای سعی کرده ایم تا حد امکان این استرس را کاهش دهیم
حمیدرضا آذری ادامه داد: در این راستا ما تمام اطلاعاتی را مانند مشخصات هر خودرو، راننده خودرو و دانش آموزان داخل هر خودرو را توسط سیستم های هوشمند کنترل و با نصب جی پی اس در خودرو ها سرعت و مسیر حرکت آنها را کنترل می کنیم.
وی  تفاوت کشور ما با کشور های توسعه یافته را در مسائل پیش پا افتاده بیان کرد و اذعان داشت: امروزه در کشور های توسعه یافته برنامه هایی مانند هنر، ورزش و انشا و بهداشت و…. از برنامه های آموزشی اصلی قرار داده اند که در کشور ما این برنامه ها جزو مستحبات به حساب می آید.
آذری تصریح کرد: این بحث در سرویس مدارس هم صدق می کند که در دیگر کشور ها خودرو هایی با رنگ و شکل مخصوص در نظر گرفته شده و در هر خودرو به همراه راننده ۲ نفر کنترل دانش آموزان تدارک دیده شده است.
وی ادامه داد: حرکات و ایده های سرویس مدارس در استان فارس در آینده ای نزدیک شاهد اجرای آن در سراسر کشور خواهیم بود که امیدواریم روز به روز با فعالیت دست اندر کاران، در بحث سرویس مدارس و آموزش و پرورش  همگام با کشور های توسعه یافته شویم
وی افزود: ما با کمک تاکسیرانی و نیروی انتظامی و… شرکت های معتبر را برای این امر انتخاب کرده ایم و امیدواریم در آینده تعداد شرکت های ارائه دهنده خدمات سرویس مدارس با خودرو های مدرن در سطح استان کاهش یابد.
در ادامه نیز معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز با حضور در مراسم تجلیل از مسئولان و عوامل ساماندهی سرویس مدارس گفت: این طرح ساماندهی مدرن که در استان فارس اجرا شده می تواند در کنترل سرویس مدارس باعث عملکرد بهتر شود و در کشور بی بدیل است.
ناصر شمس افزود: از دید ترافیکی این موضوع که نیاز به کنترل زیادی دارد با ورود ۱۵ هزار خودرو و جابجایی ۱۲۰ هزار دانش آموز در یک ساعت مشخص که شوک ترافیکی بزرگی را برای حمل و نقل شهری ایجاد می کند، بسیار سخت است.
وی با اشاره به تفاهمنامه های امضا شده میان آموزش و پرورش و شهرداری خبرداد: با افتتاح فاز ۲ خط یک مترو و افزوده شدن ۳۰۰ دستگاه اتوبوس مدرن به ناوگان حمل و نقل شهرداری آماده ارائه خدمات حتی رایگان به دانش آموزان است.
وی تصریح کرد: در این راستا خودرو هایی که در ساعات حمل و نقل دانش آموزان دارای پلاک سرویس مدارس باشند و تخلف کنند در کمتر از ۲۴ ساعت اجازه ی فعالیت از آنان گرفته می شود.
شمس با اشاره به سیر نزولی آمار تصادفات در استان فارس نسبت به کشور اظهار داشت: در فروردین ماه به دلیل اینکه تعداد مسافران نوروزی زیاد است و تمام مجموعه های پلیس، نیروهای امدادی و آموزش و پرورش ، شهرداری و … در هدایت و راهنمایی مسافران دخیل هستند کمترین آمار تصادفات در این ماه است.
وی در پایان خاطر نشان کرد: اولین مرکز آموزشی رانندگان حمل و نقل عمومی در شیراز راه اندازی شده است و در دور اول بیش از ۱۲ هزار راننده در این مرکز طبق استانداردهای جهانی آموزش دیده اند.
رئیس سازمان دانش آموزی استان فارس عنوان کرد: نگاه ما امسال به سرویس مدارس یک نگاه تربیتی است و ما معتقدیم که سرویس ها یک مدرسه سیار برای دانش آموزان به حساب می آیند.
محسن کلاری تصریح کرد: در این راستا پکیج های آموزشی و سیستم های نظارتی هوشمند برای خودرو ها، رانندگان و دانش آموزان تدارک دیده شده است.
وی در پایان افزود: امیدواریم درآینده ای نزدیک با پیشرفت هایی که حاصل می شود به استاندارد های جهانی در حوزه سرویس مدارس دست یابیم.
در پایان این مراسم از مسئولان و عوامل ساماندهی سرویس مدارس تجلیل و قدردانی شد.
سازمان دانش آموزی فارس از سال ۹۴ عهده دار مدیریت و هدایت سرویس مدارس در شیراز شده است برنامه ریزی و نگاه ما در قالب  و عنوان مدارس سیار بوده است.
این  سازمان در ابتدا سرویس مدارس را مدارس سیار در نظر گرفت که نیازمند برنامه ریزی آموزشی هستند و در این راستا مجموعه های آموزشی را تنظیم کردیم که در سال گذشته در اختیار خانواده ها و رانندگان قرار گرفت و محتوای این مجموعه های آموزشی اصول شهروندی و نحوه برخورد با ترافیک و برخورد رانندگان با دانش آموزان و همچنین ارتباط متقابل دانش آموزان و اولیا با رانندگان بوده است.
۱۲۰ هزار دانش آموز در سال گذشته از خدمات سرویس، با ۱۰ هزار و ۵۰۰ راننده و ۱۷ هزار و ۵۰۰ خودرو در شیراز  استفاده کردند.
سال تحصیلی ۹۶-۹۷  تمام مراحل ثبت نام به صورت اینترنتی بوده و هرگونه پرداخت وجه به صورت نقدی ممنوع است.
رانندگان متقاضی سرویس ملزم به شرکت در دوره های آموزشی  ۱۰ ساعته هستند، همچنین در راستای سرویس دهی بهتر، بسته هایی شامل بروشور و DVD های آموزشی برای آنها در نظر گرفته شده است.
در همین راستا تمام فعالیت های مربوط به سرویس مدارس نیز از حالت سنتی خارج و تماما به صورت الکترونیکی شده است که همین امر موجب رضایت خانواده و آرامش خاطر والدین شده است.
خیلی ضعیف بودضعیف بودنظری ندارمخوب بودخیلی خوب بود (No Ratings Yet)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید