Print This Post Print This Post

مستند «علی مَمَد» در پاتوق فیلم حوزه هنری خراسان شمالی اکران و تحلیل شد

علم و فناوری

 

مستند «علی ممد» در پاتوق فیلم حوزه هنری خراسان شمالی اکران و تحلیل شد

فیلم مستند «علی ممد» با حضور مسعود زارعیان کارگردان اثر در پاتوق فیلم برداشت کوتاه حوزه هنری خراسان شمالی اکران و تحلیل شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری خراسان شمالی، سه‌شنبه این هفته پاتوق فیلم برداشت کوتاه حوزه هنری استان در سالن اجتماعات سوره حوزه هنری خراسان شمالی برگزار شد.

این ویژه‌برنامه با اکران و تحلیل فیلم مستند «علی ممد» با حضور مسعود زارعیان کارگردان اثر و جمعی از هنرمندان و فیلم‌سازان خراسان شمالی اجرا شد.

مسعود زارعیان، کارگردان فیلم مستند «علی ممد» با اشاره به تأثیر برگزاری کارگاه‌هایی چون «برداشت کوتاه» در ارتقای سطح کیفی هنرمندان فیلم‌ساز استان، اظهار کرد: حوزه هنری در هر استانی به نحوی فضای هنری را مدیریت، راهبری و خط دهی کرده و جامعه هنرمندان را هدایت و ساماندهی می‌کند تا این هنرمندان بتوانند به تولید آثار فاخر و در چهارچوب ارزش‌های انقلاب اسلامی برسند.

وی با بیان اینکه برگزاری نشست‌هایی چون پاتوق فیلم کوتاه در راستای فعالیت‌های آموزشی محسوب می‌شود، افزود: لازم است علاقه‌مندان به حوزه سینما در عرصه‌های مختلف انیمیشن، داستانی و مستند با آثار روز و آخرین ساخته‌های هنرمندان استان و سطح کشور آشنا شده و در مورد نگاه‌ها و تجربه‌های متفاوت و ایده‌ها و روایت‌های مختلف آگاهی پیدا کنند.

زارعیان با اشاره به برگزاری پاتوق فیلم کوتاه حوزه هنری خراسان شمالی با حضور کارگردان‌های آثار، خاطرنشان کرد: بسیار ارزشمند است که هنرمندان جوان به‌صورت مستقیم با خود فیلم‌ساز در ارتباط هستند تا بتوانند آخرین و جدیدترین دستاوردهای آن هنرمند را برای خود ذخیره و در کارهای خود از آنها استفاده کنند.

وی تصریح کرد: نمایش و تحلیل فیلم‌ها در پاتوق فیلم حوزه هنری خراسان شمالی یک کلاس آموزش است و جدای از اینکه جذابیت داشته و به فضای حوزه هنری طراوت می‌دهد، بستر آموزشی مناسبی را فراهم کرده تا فیلم‌سازهای خوب کشور تجربیات و دستاوردهای خود را به فیلم‌سازان جوان بجنورد انتقال دهند.

این کارگردان فیلم اظهار کرد: هنرمندان فیلم‌ساز خراسان شمالی از نظر اطلاعات، دانش و تجربه در سطح قابل قبولی قرار دارند و نکات و تحلیل‌های این هنرمندان در پاتوق فیلم و دقت آنها بر روی فیلم‌ها، نشان از تجربه و پیشینه هنرمندان فیلم‌ساز این استان دارد.

وی افزود: هنرمندان خوب و خوش آتیه‌ای در عرصه فیلم‌سازی بجنورد فعالیت می‌کنند که در صورت حمایت می‌توانند آثار هنری قابل‌توجهی را خلق کنند.

گفتنی است، پاتوق‌های فیلم حوزه هنری استان خراسان شمالی با عنوان «برداشت کوتاه» روزهای سه‌شنبه هر هفته از ساعت ۱۸ در سالن سوره حوزه هنری خراسان شمالی برگزار می‌شود.

ویژه‌برنامه «برداشت کوتاه» به‌منظور اکران و تحلیل فیلم‌های کوتاه برگزیده جشنواره‌های ملی و بین‌المللی با حضور کارگردان و عوامل این فیلم‌ها و با شرکت هنرمندان، فیلم‌سازان و علاقه‌مندان به فیلم‌سازی در استان برگزار می‌شود.

خیلی ضعیف بودضعیف بودنظری ندارمخوب بودخیلی خوب بود (No Ratings Yet)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید