Print This Post Print This Post

مدیران کارخانجات بزرگ استان سمنان خواستار شدند : توجه ویژه به واحدهای صنعتی با ظرفیت اشتغال بالا

سمنان

به گزارش روابط عمومی  اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی سمنان  اولین نشست بررسی مشکلات واحدهای  صنعتی بزرگ در محل شرکت آریا ترانسفو شرق برگزار گردید

فرج الله معماری عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی سمنان اهمیت واحدهای صنعتی با ظرفیت تولید بالارا مهم ارزیابی کرد و گفت :  نگاهی که در سالهای اخیر بر صنعت حاکم بوده توجه و پشتیبانی از واحدهای کوچک و خرد بوده ولی باید این مسئله را جدی بگیریم که واحدهای کوچک به سفارش واحدهای بزرگ تولید می کنند .  

عضو هیات نمایندگان اتاق  بازرگانی سمنان تصریح کرد :  در جنگ های  اقتصادی سنگربانی از  تولید حائز اهمیت است

مدیر عامل شرکت آریا ترانسفو شرق  برگزاری جلسات هم اندیشی را موثر خواند و ادامه داد :  آنچه مهم است ایجاد اشتغال پایدار است ، چه فرقی می کند که این اشتغال  در چه بخشی باشد  ، گاهی  بخش خدمات می تواندتوان اقتصادی کشور را ارتقاء بدهد.

وی عدم آشنایی صاحب صنایع با قوانین را یک مخاطره می داند واظهار می کند : عدم اطلاع  فعالان اقتصادی از قوانین باعث شده است که مسائل پیچده تر شود .

معماری فشارکاری در بخش خصوصی را غیر قابل توصیف بیان کرد و گفت : کاش مدیران دولتی سختی های تولید را حس می کردند .

 در ادامه علی اصغر جمعه ای رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی سمنان از فعالان اقتصادی می خواهد که مسائل خود در کمال شفافیت اعلام نمایند تا موارد بدرستی تجزیه و تحلیل شود .

رئیس اتاق بازرگانی سمنان هدف واحدهای صنعتی را افزایش تولید و ایجاد  ارزش افزوده اعلام می کند و ادامه      می دهد : رونق تولید ، بهبود فضای کسب کار نیاز به ثبات قوانین و اجرای دقیق دارد ،

وی عدم شرایط یکسان بین تولید کنندگان ایرانی و خارجی را  پر اهمیت می داند و اظهار می داند :  وقتی شرایط تجاری بین تولیدکننده ایرانی  و ترک مساوی نیست  طبعاً  مغایرت های اساسی به چشم می خورد .

 جمعه ای ادامه می دهد :  شبکه بانکی غیر استاندارد در ایران ، عدم ثبات نرخ ارز، تعرفه های ترجیحی  بروکراسی   اداری رمق تولیدکنندگان و صادرکنندگان را گرفته است .

رئیس  اتاق سمنان از عالی ترین مقام اجرایی استان سمنان درخواست کرد ، آسیب شناسی  تولید را مورد توجه قرار دهد

در ادامه یغمایی مدیر عامل شرکت  صنایع لاستیکی پارمیدا داوام  و بقای شرکت های بزرگ را  در وجود بحران ها ارزیابی کرد و اظهار داشت : شرکت های بزرگ  صنعتی در بحرانهای اقتصادی  استراتژی ارائه می دهند  ، حتی در زمان وخامت، اشتغال ایجاد می کنند .

این فعال اقتصادی ادامه داد :  سازمانها و ارگانهای دولتی هیچ وقت از شرکت  ها  برنامه نمی خواهند آنها خود را معطوف به ارائه مجوز و دیگر سندهای  مرتبط نموده اند .

مدیر عامل شرکت صنایع لاستیکی پارمیدا  تصریح کرد :  یک شرکت صنعتی بدون مجوز هم  می تواند تولید کند ولی آیا بدون دانش و نیروی مستعد  و متخصص هم می تواند به روند تولید ادامه بدهد .

وی از سازمانهای دولتی مرتبط با اقتصاد درخواست کرد که بروکراسی های اداری خود را کاهش دهند  و کمی به تدوین و ارتقاء سازمانهای خود بیاندیشند .

مدیر عامل شرکت صنایع لاستیکی پارمیدا معتقد است دانش فنی کلید واژه توسعه است  و توسعه زمانی به بهروری میرسد که سازمانهای دولتی مداخله را کنار گذاشته و به نظارت توجه داشته باشند .

کمبود منابع مالی ، مداخلات  محیط زیستی ، فقر منابع آب ، مشکلات  عدیده نظام بانکی و مصائب  امور مالیاتی  مواردی بود که در این نشست مورد توجه قرار گرفت  .

 

خیلی ضعیف بودضعیف بودنظری ندارمخوب بودخیلی خوب بود (No Ratings Yet)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید