Print This Post Print This Post

جام باشگاه‎های کتابخوانی «کودک و نوجوان» در روستای طبر برگزارشد

استان ها,جاجرم,خراسان شمالی

جام باشگاه‎های کتابخوانی «کودک و نوجوان»با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، کتابداران ، دبیران و فعالین فرهنگی روستا در محل حسینیه روستای طیر شهرستان جاجرم برگزارشد.

به گزارش خبرگزاری آرمنا به نقل از  روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، اولین کارگاه آموزشی جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان در روستای طبر شهرستان جاجرم  با حضور کتابداران ، دبیران، فعالین فرهنگی روستا در محل حسینیه روستا برگزارشد.

علی‌محمد جهانی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با حضور در این کارگاه آموزشی ضمن بازدید از این کارگاه آموزشی از اساتید محترم جهت برگزاری این کارگاه آموزشی تشکرکرد.
جهانی  طرح انتخاب روستای دوستدار کتاب را که در جهت حمایت از اقدام‌های انجام‌شده در روستاها و پشتیبانی از پیشنهادهای ابتکاری در حوزه کتاب و کتاب‌خوانی در روستاها، و معرفی فعالیت‌های فرهنگی و ترویجی مرتبط با کتاب‌خوانی  که با مشارکت مردم و دستگاه‌های فعال در روستا انجام شده را اقدامی شایسته عنوان‌کرد و افزود:  تلاش برای تأمین بودجه‌های لازم برای گسترش فعالیت‌های مربوط به کتاب و کتاب‌خوانی در روستاها و توجه دادن مردم و نهادهای روستایی به اهمیت کتاب و فرهنگی‌تر شدن فضای روستاها و نیز پر کردن اوقات فراغت کودکان و نوجوانان روستایی با کتاب از دیگر اهداف این طرح است.
وی  هدف از برگزاری این دوره آموزشی را فعال سازی باشگاه‌های کتاب خوانی در حوزه کودک و نوجوان، ارتباط و سوق دادن کودکان و نوجوانان به سمت کتاب و کتاب خوانی و ایجاد انگیزه در آنها جهت فعالیت گروهی در این زمینه ،گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی، تقویت فرهنگ گفت و گو و مهارت بحث و قدرت تحلیل و تفکر انتقادی ،تربیت مربیان مجرب برای تشکیل باشگاه کتاب و کتابخوانی در شهرستان، جذب کودکان و نوجوانان به باشگاه‌های کتابخوانی و تشویق کودکان و نوجوانان به تفکردانست.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گفت: جام باشگاه‌های کتابخوانی چند مرحله دارد که در مرحله نخست مربیان و تسهیل گران کتاب خوانی برای تشکیل باشگاه های کتاب خوانی آموزش می بینند و سپس با حضور تعدادی از اعضای کتابخوان کودک و نوجوان یک باشگاه تشکیل می شود که زیر نظر مربی به خواندن کتاب های داستانی، بحث و تبادل نظر در مورد آن و انتخاب بهترین کتاب خوانده شده می پردازند و در نهایت هر کدام از این باشگاه ها می توانند در جشنواره پایانی کتابخوانی کودک و نوجوان سراسر کشور شرکت کنند.این برنامه سال قبل برای نخستین بار در ۱۷شهر کشور برگزار شد و امسال به عنوان دومین دوره به صورت گسترده تر و در۱۰۰ شهرکشور و در شهرستان جاجرم برگزار می شود.

گفتنی است؛. اساتید این دوره خانمها حدادیان و وطنی بودند که با بیانی شیوا و شیرین خود باعث شدند کارگاه آموزشی  در فضایی صمیمانه برگزار شود.

خیلی ضعیف بودضعیف بودنظری ندارمخوب بودخیلی خوب بود (No Ratings Yet)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید