Print This Post Print This Post

تشکیل انجمن‌های خیرین در ساختار کتابخانه‌های عمومی باعث توسعه و ارتقاء سرانه کتاب و کتابخوانی می شود

جاجرم,خراسان شمالی,مهمترین اخبار

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، محمد عباس زاده رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان جاجرم از برگزاری نخستین جلسه انجمن خیرین کتابخانه ساز این شهرستان خبر داد.
عباس زاده در ابتدای جلسه ضمن اشاره به اهمیت امر خداپسندانه و فرهنگی کتابخانه سازی گفت : خوشبختانه انجمن خیرین کتابخانه ساز شهرستان شکل گرفته و فعالیت خود را شروع کرده ولی آنچه در این مجموعه مهم است، گسترش حوزه فعالیت آن با جذب بیشتر خیرین است  .وی با بیان اهمیت و نقش کتاب و مطالعه در زندگی مردم گفت: همه  آنچه را که ما در زندگی به دست آورده‌‌ایم، مدیون کتاب و مطالعه هستیم .

وی  افزود :باید مردم را نسبت به امر مقدس کتابخانه سازی و تجهیز کتابخانه های شهرستان ترغیب کرد و تشکیل انجمن های خیرین در ساختار کتابخانه های عمومی اقدامی مفید و تأثیر گذار در جهت توسعه و ارتقاء سرانه کتاب و کتابخوانی در شهرستان خواهد بود.

در ادامه جلسه، حجت الاسلام پوررجب رئیس انجمن خیرین گفت: اهمیت جایگاه کتاب و کتابخوانی در دین مبین اسلام و لزوم توجه به غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان شهرستان و رشد فکری فرزندانمان برکسی پوشیده نیست.

 وی عنوان‌کرد:ساخت کتابخانه یکی از اصلی ترین و مهم ترین فعالیتهای فرهنگی هر شهرستان به شمار می آید و با توجه به  استقبال مردم از کتاب و کتابخوانی، این شهرستان در وضعیت مناسبی قرار دارد و در بسیاری از شاخصها در رتبه های بالای استانی قرار داریم و امیدواریم با کمک خیرین با ساخت کتابخانه این شرایط را بهبود ببخشیم و شاهد رشد و پیشرفت هرچه بیشتر نسل جوان و نوجوان شهرمان باشیم.
رئیس انجمن خیرین کتابخانه‌ساز شهرستان جاجرم گفت: امیدواریم فعالیتهای اعضای انجمن خیرین منشا خیرات و برکات زیادی برای نسل آینده و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در  این شهرستان باشد.

خیلی ضعیف بودضعیف بودنظری ندارمخوب بودخیلی خوب بود (No Ratings Yet)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید