Print This Post Print This Post

نمایشگاه‌های هنری در حواشی شهرها برپا شوند

گوناگون

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان شمالی با اشاره به تأثیر هنر و هنرمندان در کاهش آسیب‌های اجتماعی، گفت: در این راستا لازم است برپایی نمایشگاه‌های هنری به حواشی و مناطق آسیب‌پذیر شهرها سوق داده شود.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری خراسان شمالی، فریبا باقری باغان، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان شمالی، امروز در بازدید از نمایشگاه آثار منتخب دومین جشنواره استانی عکس ققنوس (مستند اجتماعی)، اظهار کرد: اگرچه تماشای این آثار مقداری گزنده بوده و انسان را آزار می‌دهد؛ اما در عین حال فرد را به تأمل واداشته و منجر به رصد آسیب‌های اجتماعی و ارائه راهکار برای رفع آن‌ها می‌شود.

وی با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته در استان به‌منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی، افزود: در استان با جدیت و اهتمام تصاعدی به دنبال ارائه راهکار برای کاهش آسیب‌های اجتماعی هستیم و در این زمینه همکاری مناسبی در بین دستگاه‌های متولی امر وجود دارد.IMG_0738

باقری خاطرنشان کرد: باید همکاری بین بخشی دستگاه‌ها به سمتی هدایت شود که در آینده شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی در منطقه و محل زندگی خود باشیم؛ به‌گونه‌ای که حتی اگر آسیب‌های اجتماعی هم وجود داشته باشد، با مشارکت مردم و خیران اجتماعی رفع شود.

وی در ادامه با اشاره به تأثیر فعالیت‌های هنری و فرهنگی در کاهش آسیب‌های اجتماعی، اظهار کرد: یکی از ویژگی‌های هنر این است که برای عامه جامعه قابل‌فهم بوده و بر روی آنها تأثیر می‌گذارد؛ به همین دلیل می‌تواند منشأ اثر و تحول باشد.

باقری با بیان اینکه گاهی یک عکس می‌تواند تأثیرگذارتر از چندین کتاب باشد، اضافه کرد: زبان گویا، بلیغ و رسای هنر می‌تواند در کاهش آسیب‌های اجتماعی اثرگذار باشد.IMG_0748

وی ادامه داد: انتظار می‌رود هنرمندان عکاس در کنار ثبت و نمایش آثار عکاسی از مشکلات و آسیب‌های اجتماعی، راهکارهای خود برای رفع این آسیب‌ها را هم در قاب تصویر ارائه دهند.

باقری با تجلیل از فعالیت‌های شایسته حوزه هنری خراسان شمالی در این زمینه، افزود: حوزه هنری خراسان شمالی تاکنون گام‌های خوبی برداشته؛ اما انتظار می‌رود به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی و اقدام شود که نمایشگاه‌های هنری به مناطق حاشیه‌نشین سوق داده شوند تا اهالی این مناطق با همان سطح فرهنگ و سواد خود این موارد را مشاهده کنند.

به گفته مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان شمالی وظیفه هنر متعهد این است که ذائقه هنری مردم را بالا برود تا هم مشکلات اجتماعی و فرهنگی دیده شده و هم پاسخ شایسته به آنها داده شود.

خیلی ضعیف بودضعیف بودنظری ندارمخوب بودخیلی خوب بود (No Ratings Yet)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید