Print This Post Print This Post

اخبار ۲۴ پلیس

خراسان شمالی

کشف ۱۳۵ کیلو تریاک در دو عملیات مشترک

فرمانده انتظامی خراسان شمالی از کشف ۱۳۵ کیلو تریاک در دو عملیات مشترک پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با پلیس سمنان و خراسان جنوبی خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار “علیرضا مظاهری” با اعلام این خبر گفت: در پی گزارشات رسیده مبنی بر اینکه شخصی با هویت مشخص با یک دستگاه خودروی تریلی قصد انتقال مواد مخدر از استان های جنوبی کشور به خراسان شمالی را دارد، موضوع در دستور کار پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قرار گرفت.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه مأموران پس از اتخاذ تدابیر لازم و هماهنگی با پلیس مبارزه با مواد مخدر استان سمنان به شهرستان شاهرود اعزام شدند، افزود: مأموران موفق به شناسایی و توقیف خودروی مذکور در ورودی شهرستان شاهرود  شدند.

وی با اشاره به اینکه مأموران در بازرسی از خودرو تعداد ۴۳ بطری نوشابه حاوی ۷۰ کیلوگرم تریاک که به طرز ماهرانه در قسمت ریش خودرو جاسازی شده بود کشف کردند، تصریح کرد: در این زمینه راننده خودروی تریلی دستگیر شد.

فرمانده انتظامی استان خراسان شمالی همچنین از کشف ۶۵ کیلو گرم تریاک در عملیات مشترک با پلیس خراسان جنوبی خبر داد و گفت: مأموران این میزان موادمخدر را از فردی که قصد انتقال آن با یک دستگاه خودروی کامیون از استان کرمان به خراسان شمالی را داشت کشف کردند.

سردار مظاهری افزود: مأموران خودروی موردنظر را با اتخاذ تدابیر لازم و هماهنگی با پلیس مبارزه با مواد مخدر استان جنوبی در محور خوسف به بیرجند توقیف و موادمخدر مشکوفه را که به طرز ماهرانه در ۵۱ عدد لوله پولیکا جاسازی شده بود کشف کردند.

وی با بیان اینکه اعتیاد به موادمخدر از بلایایی خانمان سوز و ریشه همه معضلات اجتماعی است، خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی با تلاش شبانه روزی بصورت مستمر طرح مبارزه با موادمخدر را در دستور کار دارد و اجازه جولان به قاچاقچیان نمی دهد.

 

کشف زمین خواری میلیاردی در اسفراین

فرمانده انتظامی شهرستان اسفراین از کشف یک فقره زمین خواری و تصرف در اراضی ملی به ارزش یک میلیارد ریال در اسفراین خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ” جاوید مهری” با اعلام این خبر گفت: برابر خبر رسیده مبنی بر اینکه فردی در اسفراین اقدام به تصرف غیر قانونی ۸۵۰ متر مربع از اراضی ملی و ساخت و ساز نموده، موضوع در دستورکار مأموران پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه مأموران پس از هماهنگی با مقام قضائی به همراه نماینده اداره راه و شهرسازی اسفراین به محل اعزام شدند، افزود: بنابر گزارش مأموران متهم اقدام به پی کنی دور زمینی که هیچگونه مدرک مالکیتی نداشته و جزء اراضی ملی بود، کرده که با دستور قضائی از ادامه کار وی جلوگیری شد.

فرمانده انتظامی شهرستان اسفراین در ادامه با اینکه ارزش این زمین یک میلیارد ریال برآورد شده است، تصریح کرد: متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.

سرهنگ مهری، انجام گشت زنی مستمر بر اراضی ملی از سوی یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی و برخورد قاطع دستگاه قضائی با متصرفین اراضی ملی، اتخاذ سیاست های کیفری مناسب در برخورد با پدیده زمین خواری، اطلاع رسانی و بهره گیری از سیستم های اطلاعاتی، کدهای رهگیری، نظارت و افزایش هزینه جرم در برخورد با زمین خواران را از راهکارهای مهم پیشگیری از سوءاستفاده افراد فرصت طلب از اراضی ملی دانست.

 

کشف ۵ کیلو موادمخدر در اسفراین

فرمانده انتظامی شهرستان اسفراین از دستگیری یک متهم و کشف ۵ کیلو و ۴۰۰ گرم موادمخدر از نوع تریاک در این رابطه خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “جاوید مهری” در تشریح جزئیات این خبر گفت: در پی گزارشات رسیده مبنی بر اینکه فردی اقدام به خرید و فروش مواد مخدر در بین معتادین و مصرف کنندگان مواد مخدر می کند، موضوع در دستورکار ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر قرار گرفت.

این مقام انتظامی در ادامه افزود: مامورن پس از شناسایی منزل متهم و اخذ حکم قضائی برای بررسی و بازرسی از منزل متهم وارد عمل شدند.

فرمانده انتظامی اسفراین همچنین بیان داشت: ماموران در بازرسی از داخل حمام و زیرزمین منزل مقدار پنج کیلو و ۴۰۰ گرم موادمخدر از نوع تریاک را کشف کردند.

سرهنگ مهری خاطرنشان کرد: متهم پس از تشکیل پرونده بهمراه مواد مکشوفه برای سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی شد.

این مقام انتظامی در پایان گفت: مبارزه بی امان با سوداگران مرگ همچنان ادامه دارد و نیروی انتظامی به هیچ عنوان اجازه جولان به مخلان نظم و امنیت را نخواهد داد.

کلاهبرداری با ترفند رادیو قرآن

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان خراسان شمالی نسبت به ترفند جدید کلاهبرداران از طریق تماس از رادیو قرآن خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “علی اعتمادی” با اعلام جزئیات بیشتر این خبر گفت: در ماه های اخیر افراد سودجو با استفاده از شگرد جدید کلاهبرداری، از طریق تلفن و برنده شدن در مسابقات مختلف اقدام به کلاهبرداری می کنند.

این مقام انتظامی افزود: این افراد با ترفند تماس از رادیو قرآن و اعلام برنده شدن در مسابقه به مبلغ ۵۰ میلیون ریال وجه نقد و سفر زیارتی به کربلا، اقدام به گرفتن رمز دوم کارت بانکی کرده و مبلغی را از حسابشان برداشت می کنند.

وی با بیان اینکه این کلاهبرداران در روزهای پایانی هفته و ایام تعطیلات با شهروندان تماس می گیرند، تصریح کرد: شهروندان به هیچ عنوان پاسخ اینگونه تماسها را ندهند و تحت هیچ شرایطی اطلاعات شخصی و بانکی را در اختیار آنان قرار ندهند و فریب پیشنهادهای واهی عوام فریبانه کلاهبرداران را نخورند.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی خراسان شمالی ضمن هشدار در خصوص برداشتهای غیر مجاز اینترنتی از حساب بانکی کاربران از شهروندان خواست رمز اول و دوم حساب های بانکی خود را بلافاصله پس از دریافت کارت های بانکی و به صورت دوره ای  تغییر دهند.

سرهنگ اعتمادی خاطرنشان کرد: شهروندان می توانند در صورت کسب اخبار و اطلاعات و یا مشاهده‌ هر گونه تخلفات یا جرایم اینترنتی مراتب را از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرسwww.cyberpolice.ir بخش “تماس با ما” در میان بگذارند.

ساعت ناامن برای سارقان در بجنورد ۲۴

فرمانده انتظامی شهرستان بجنورد از اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی با هدف پیشگیری از سرقت خودرو و موتورسیکلت و قطعات آن خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “علی پاکدل” در رابطه با جزئیات این طرح افزود: طرح ارتقای امنیت اجتماعی با هدف پیشگیری از سرقت خودرو و موتورسیکلت، قطعات و لوازم آن در حوزه استحفاظی شهرستان بجنورد به اجرا گذاشته شد.

این مقام انتظامی با اشاره به کشف مقداری موادمخدر صنعتی در این طرح، بیان داشت: در اجرای این طرح چهار سارق خودرو دستگیر و دو دستگاه خودرو و موتورسیکلت سرقتی و همچنین سه دستگاه موتورسیکلت سه چرخ کشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان بجنورد از تداوم اجرای طرحهای ارتقاء امنیت اجتماعی خبر داد و تصریح کرد: مشارکت مردم با پلیس، پشتوانه محمکی برای اجرای موفق ماموریت های نیروی انتظامی است.

سرهنگ پاکدل با قدردانی از مشارکت مردم مرکز استان با نیروی انتظامی، خاطرنشان کرد: شهروندان می توانند اخبار و گزارش های خود پیرامون فعالیت مجرمان را از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

 

 

 

 

خیلی ضعیف بودضعیف بودنظری ندارمخوب بودخیلی خوب بود (No Ratings Yet)
Loading...

2 دیدگاه :

دیدگاهتان را بنویسید