Print This Post Print This Post

برنامه‌های فرهنگی کتابخانه عمومی شهید بهشتی جاجرم همزمان با ایام گرامیداشت دهه فجر

جاجرم

محمد عباس زاده رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان جاجرم،  از برگزاری برنامه‌های فرهنگی متعدد،  همزمان با ایام مبارک دهه فجر در کتابخانه عمومی شهید بهشتی این شهرستان خبر داد.
این نشست که با همکاری آموزش و پرورش و اداره کتابخانه های عمومی شهرستان برگزار و درآن ۶تن از دانش آموزان علاقمند به کتاب و کتابخوانی به معرفی کتابهای خود که با محوریت انقلاب و دهه فجر بود پرداختند.

دیدار با امام جمعه و فرماندارجاجرم در اولین روز دهه فجر
در اولین روز از ایام الله دهه مبارک فجر، مردم و مسئولین شهرستان با حضور در دفتر حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا موسوی امام جمعه جاجرم بار دیگر با آرمان ها بنیان گذار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) و شهدای انقلاب تجدید بیعت نموده و پیروی از ولایت فقیه را به نمایش گذاشتند.
محبی فرماندار جاجرم در این جلسه ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن ایام پر برکت دهه فجر ابراز داشت: از ابتدای انقلاب تاکنون به دستاورد های زیادی رسیده ایم و یک روند رو به رشدی در توسعه کشور در این مدت داشته است که همه مسئولین در این توسعه سهمی داشته اند.وی با بیان اینکه وحدت در گفتار و کردار مسئولین برای جامعه عزت آفرین است اظهار داشت: باید از وحدت و مقاومت مردم عزیزمان سپاسگذار باشیم زیرا مردم کشورمان برگ برنده ای برای کشور محسوب میشوند.محبی افزود : قطعا هر جامعه گذشته، حال و آینده ای دارد که باید از گذشته عبرت گرفت و در حال از آن استفاده و برای  آینده برنامه ریزی کرد که کشور ما نیز سختی های زیادی را در گذشته  متحمل شد و آنچه تحمل آفرین بود مقاومت مردم و حضور مردم در همه صحنه ها بود.

امام جمعه جاجرم نیز ضمن گرامیداشت روز ورود امام به ایران و آغاز دهه مبارک فجر ابراز داشت:  دشمن  امروز به دنبال عامل ها و وسیله های پیروزی انقلاب است تا بتواند از طریق همان عوامل ما را به شکست برساند.حجت الاسلام موسوی سه عامل پیروزی  انقلاب را اسلام ، رهبری و مردم دانست و افزود : دشمنان دو عامل اسلام و رهبری را نشانه گرفتند اما تجربه نشان داده است که نتوانستند موفقیت لازم را کسب کنند زیرا مردم دست از اسلام برنمیدارند قطعا دشمن به دنبال راهکاری برای این مسئله است و آن هم غفلت مسئولین از مردم است.

وی خطاب به مسئولین حاضر در جلسه گفت: دشمن به دنبال این است که مردم را نسبت به مسئولین ونظام دلسرد و بی تفاوت کند. و مردم همیشه نشان داده اند که قدردان زحمات مسئولین هستند از خدمت کردن به مردم غافل نشوید و از مسائل حاشیه ای دوری کنید.امام جمعه جاجرم در ادامه عنوان کرد: مسئولین و مردم مانند آتش نشانان حادثه پلاسکو باید هریک، یک آتش نشان باشند و فتنه هاى داخلى را ایثارگرانه خاموش کنند نه اینکه خداى ناکرده آتش فشان و آتش افروز باشند. از دیگر برنامه های این روز به صدا درآمدن زنگ انقلاب و گلباران تمثال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) توسط دانش آموزان و مسئولین شهرستان بود.
برگزاری مسابقه نقاشی و جلسه قصه گویی
ندا تیمورزاده کتابدار کتابخانه عمومی شهید مطهری از برگزاری مسابقه نقاشی و جلسه قصه گویی از سری برنامه های دهه فجر این کتابخانه خبرداد.

تیموزاده گفت: به مناسبت آغاز روزهای گرامی داشت دهه فجر، ویژه برنامه ای برای کودکان مهد این شهرستان در روز ۹ بهمن با حضور در مهدکودک اجرا شد. در این روز تعداد زیادی از کودکان دختر و پسر همراه مربیان خود حضور یافتند و برنامه های مختلف فرهنگی با موضوع انقلاب ازجله نقاشی و جلسه قصه گویی اجرا شد.

تیمورزاده آشنایی کودکان و نوجوانان با اهداف و ارزشهای انقلاب اسلامی را ضروری و نقش فعالیت های فرهنگی را برای آینده سازان این مرز و بوم مهم دانست و گفت هدف ما نیز از انجام این برنامه ها آشنایی آنها با رویدا دهای مهم انقلاب اسلامی و تشویق آنهابه مطالعه بیشتر کتابهای انقلابی در آینده عنوان کرد.

نشست کتا‌ب‌خوان مدرسه ای در دبستان ام السلمه  جاجرم

کتاب آری، نویسنده: مصطفی خرامان، ارائه توسط( زهرا قادری)/ زیارت، نویسندگان: غلامرضا آبروی و …، ارائه توسط( هانیه حاتمی)

آخرین هجرت، نویسنده: مجید ملامحمدی، ارائه توسط( محدثه ابراهیم زاده)/ رازهای روزهای بهاری، نویسنده: امیرحسین زمانپور، ارائه توسط( مریم اکرمی راد)/ستاره های آسمان نماز، نویسنده: مرضیه غفار، ارائه توسط(سارینا منتظریان)/ عطر گل های خورشید، نویسنده: مرضیه غفار، ارائه توسط( مائده بهاری)/.

عباس زاده در ادامه این مراسم ضمن گرامی داشت دهه مبارکه فجر هدف از این برنامه فرهنگی را ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، علاقمند سازی کودکان به مطالعه کتاب عنوان کرد.

روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی،

خیلی ضعیف بودضعیف بودنظری ندارمخوب بودخیلی خوب بود (No Ratings Yet)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید