Print This Post Print This Post

آرمان شهر کجاست؟!!!

علم و فناوری

 واقعا آرمان شهر ، کجاست؟!!!eda15e65fd75bb14af322315c76df1a6

سوالی شده برای من؟؟؟

آرمان شهر ،کجای دنیا ساخته شده ؟!!!

آیا آرمان شهر ،ناکجاآباد ؟!!!

یا اینکه « جای دیگر»  ؟!!

untitled-8آرمان شهر به صورت تحت اللفظی یک مکان خیالی است که همه چیز در آن عالی است؛ در حقیقت چنان عالی، که در یونان این کلمه به معنای «ناکجا» است. این اصطلاح توسط  مور ساخته شد، و هم به عنوان اسم جزیره ای که داستان در آن تنظیم شده و هم به عنوان اسم رمان مورد استفاده قرار گرفت. مور کلمات یونانی « eutopia» و «outopia» را که همزمان به معنای «مکان دیگر» و «ناکجا» بودند، ترکیب کرد. «ناکجا» است از این جهت که وجود ندارد و به کلی تخیلی است، اما همچنین «مکان دیگر» است به این معنا که احتمالا می تواند وجود داشته باشد.

تصور من از آرمان شهر، پیش بینی آینده است و آنچه که در این موضوع به آن فکر می کنم.

آرمان شهرها ابزاری مفید برای بهبود و درک ما از مناظر آینده است. تقریبا همه مفاهیم پایداری طبیعتا آرمانی هستند. اگر چه تمام چشم اندازها و سناریوها آرمانی نیستند، اما بسیاری جهانی آرمانی را تجسم می کنند. حتی برخی شرکت های بزرگ، چشم اندازهایی آرمانی برای خود متصور هستند.

در تصویر Utopia به معنی آرمان شهر است و Dystopia به معنی ویرانشهر است که هر دو وضعیت آینده در نظر دارند

آرمان شهر به زیبایی شناسی جامعه ما فکر می کند، در واقع امید، جوهر آرمان شهرهاست. اغلب بیانیه های سازمان ملل در مورد مسائلی از قبیل ریشه کن کردن فقر، یا ساختن جهانی انسانی، عادلانه و پایدار برای همه، عناصری قوی از ایده آل های اتوپیایی را در بر می گیرد. به همین دلیل است که اندیشه اتوپیایی نقش مهمی در آینده پژوهی ایفا می کند. چشم اندازهای آینده اغلب عناصری قوی از تفکر اتوپیایی دارند.

manavi1آرمان شهر ، سبک زندگی ما است در آینده ایی که در پیش روی ماست.

در سبک زندگی ما ، آرمان شهر، پنجره ای به شهر خداست.

آرمان شهر مربوط میشود به امید و توسل به خدای یکتای ما است آینده نگری در دست او است.

عالم عالم جان است، حضور حضور خداوند و جلوه جلوه جمال اوست، هر نقش تار، زلفی از گیسوی محبوب است که دل می رباید و هر رنگ، کمندی از اوست که گرفتار می کند. مردم شهر زندگی همه چیز را زنده می دانند، حتی خشت و گل و گیاه را با ایشان حشر و نشر دارند، در خلوتی عاشقانه با ایشان می نشینند، راز دل می گویند و سخن دل می شنوند…

موضوع آرمانشهر یا بهشتی زمینی که در فضای آن بشر بتواند به خواسته ها و آرزوهایش دست یابد همواره موضوع بحث اندیشمندان بوده و دغدغه خاطر انسان ها را در هر عصر و دورهای فراهم نموده است. هر یک از مکاتب فکری و فلسفی شرقی و غربی جهان همواره در ارائه تصویری از شهری آرمانی که در آن تمامی ایده آل های آن مکتب به ظهور میرسند ـ کوشیده اند.شهر آرمانی در فرهنگ غربی اتوپیا نام دارد. حقیقت شهر همان حقیقت »انسان« در صورت تمام و کمال خود یعنی اجتماع بنی نوع بشر بر وجه تعاون و عدل بوده، و منظور از شهر خدا ، همان اجتماع انسان های صالح بر فرش زمین است که هدف محبوب برترین از آفرینش معشوق یگانۀ خویش، یعنی انسان کامل، در قالب تمام آن می باشد.

آرمان شهری هم وجود دارد  نیاز هست آن شهر رویایی را ببینید

13714138_1734563150116153_270984400_n

 نام آرمان شهر رویایی ، برنامه خانواده یک هست در آن شخصیتی جذاب و آینده نگر علمی است در بخش دانش پز . دانش می پزد در شبکه یک سیما،با وسائلی که با آنها سر وکار دارد برای توضیح ساده  و روان مسائل و موضوعات دیر هضم علمی .

«من علیرضا خنجری هستم، یک دانش پز که قراره مطالب علمی رو جوری بپزه که نه تنها سر دل کسی نمونه، بلکه همه بتونن اون رو هضم کنن، حتی اگر13628119_162000960894447_981202895_n اون مطلب علمی مربوط باشه به پیاز مو».

آقای دانش پز در آرمانشهرش در عالم رویا و واقعیت ، دانش می سازد .یا دانش را مدیریت می کند،مهندس دانش است.

چند روزی است که آرمانشهر علیرضا خنجری متحول شده، بخشی دیگر به %d8%ae%d9%86%d8%ac%d8%b1%db%8cدایره علمی خود اضافه کرده به نام مثبت زندگی، آقای روح انگیز در نقاط قوت قصه زندگی خودش  از موش انگیزه خوار می گفت تا سر زندگی گل زدن است که با کلیک کردن روی تصاویر زندگی او ، این شخصیت علمی، اسطوره تخیل تا علم در موفقیت را ملاقات کنید.

اسطوره موفقیت در علم با کپسول انرژی به درجات علمی خودش رسیده است. منظور از کپسول انرژی او تلاش و پشتکار اوست که با امید و تلاش شاه کلید خوشبختی آن را مالک شده است در رشد فردی خودش که هدفی را دنبال کرده و کنار نگذاشته یعنی موش انگیزه خوار، انگیزه اش را نخورد تابه الان به  هدفش رسیده !!!

 

 

 

 

خیلی ضعیف بودضعیف بودنظری ندارمخوب بودخیلی خوب بود (No Ratings Yet)
Loading...

1 دیدگاه :

دیدگاهتان را بنویسید