Print This Post Print This Post

یادی از پرویزی و عاقبت به خیری برای صالحی

خراسان شمالی

سرمقاله

سید علی اکبر پرویزی قبل از پایان سومین سال دوران خدمتش به عنوان نماینده عالی دولت در خراسان شمالی ،سکان استانداری را به محمد رضا صالحی سپرد .

صداقت و صراحت و پاکدستی از مهمترین وی‍ژگی های اولین استاندار بومی خراسان شمالی بود که منشاء خدمات خیر فراوانی بود . در پیگیری و مداومت در کارها و ارتباط با وزارت خانه ها،نمره قابل قبولی گرفت و در استان هم بیش از آنکه صحبت کند و جار و جنجال تبلیغاتی راه بیاندازد و وعده و وعید بدهد ، بیشتر کار کرد ومردعمل بود .

امروز بنا به هر دلیلی ،دولت مصلحت دراین دیده است که از ایشان درجای دیگری استفاده کند که صلاح کار خویش راخسروان دانند و اصل هم به همین تفکیک قوا و مستقل بودن و پذیرفتن مسئولیت است .

بی گمان، با توجه به وجود زیر ساخت های لازم در خراسان جنوبی و تعریفی که از خراسان جنوبی می شود   ، در صورت همراهی و همدلی بین مسئولین و مردم و پذیرش با روی باز از این مدیر پرتلاش و با توجه به انگیزه های فراوانی که برای ظهور و بروز دارد و نداشتن حرف و حدیث های منطقه ای و شهرستانی، این سید بزرگوار می تواند منشاء خیر و برکت برای استان هم نام ما درخراسان جنوبی  باشد .

مردم پرتلاش دیار زعفران به خوبی می دانند که شایسته خدمت بیشترهستند و لذا با توجه به داشتن پتانسیل های فراوان انسانی و منطقه ای می توانند امیدوار به روزهای روشن برای سرزمین شان باشند که سید علی اکبر پرویزی با تجربه ای بسیار بالا و با انگیزه دو چندان می رود تا شایستگی خود را به اثبات برساند .

محمد رضا صالحی  به عنوان هفتمین استاندار خراسان شمالی(البته برخی از دوستان اصرار دارند یک حکم اجرا نشده مروج الشریعه را هم در ردیف استانداران قرار دهند که حتما اشتباه است و ایشان را نمی توان در شمار استانداران خراسان شمالی به حساب آورد . ) که از راه خیلی دوری نیامده است که همسایه دیوار به دیوار ما محسوب می شود نیز با کوله باری از تجربیات گرانسنگ و با آشنایی کامل قدم در این استان محروم گذاشته است که در برابر مازندران و گلستان جسارت سرسبزی را هم نمی توانیم داشته باشیم  و به همان محرومیت و البته مستعد پیشرفت و ترقی بسنده می کنیم .

صالحی اولین تجربه استانداری خود را در آخرین سال کاری دولت یازدهم  تجربه می کند که نشان از شجاعت ایشان است که در آخرین سال کاری دولت یازدهم که نیمی از آن نیز صرف تبلیغات و حاشیه های آن می شود این مسئولیت سنگین را پذیرفته است که جانشین یک استاندار بومی شود .

برگ برنده محمد رضا صالحی در خراسان شمالی ، مردم قانع ، کم توقع و خوش استقبال آن است که مردم این سرزمین حسن مطلع خوبی را برای مسئولین از خود نشان می دهند که البته اعضای شورای اسلامی شهرها و روستاهای ما هم همین خصوصیات مردم ما را دارند . در آغاز با اکثریت آرا شهردار و دهیار را انتخاب می کنند و در مورد نمایندگان مجلس هم همینطور و بعد از انتخاب است که تازه به بررسی کارنامه او می پردازند و این برای مدیر لایقی که توان بالای مدیریتی دارد یک امتیاز است که در یک فضای آرام و دل نشینی قدم در این استان می گذارد . در و دیوار شهرها و روزنامه ها و نقل مجالس مردم تعریف و تمجید مسئول تازه رسیده است . بعد از مدتی تحقیقات عیار کار معلوم می شود و در واقعه تجربه کاری است که میزان است و عیار مدیر را نمایان می سازد و تازه از آنجا قضاوت ها شکل واقعی تری به خود می گیرد و همین است که می بینیم تعداد مدیرانی که بد بدرقه می شوند به مراتب بیشتر از مدیرانی است که خوش استقبال شده اند .

اگر نگاه اجمالی به کارنامه مدیران ارشد و نمایندگان مجلس ،استانداران و فرمانداران گذشته این استان بیاندازیم  تعداد کمی هستند که  هنوز ارتباط خود را با جلسات مردمی و مسئولین قطع نکرده اند و شاید برای جناب آقای محمد رضا صالحی که همسایه ماست و آمده است که گره گشای رنج ها و دردهای این مردم باشد ، چنین شرایطی ایده آل باشد که فضای کار برای خدمت بیشتر و عرض اندام مهیا ست .

از دیگر امتیازات دیگر خراسان شمالی در این مقطع وجود نمایندگان با خط و مشی اعتدال و عقلانیت است که بی گمان از معدود استانهای یکدست و همراه است که نوید روزهای بسیار خوبی را می دهد و نیازمند مدیریت صحیح هست که این وفاق و همدلی آسیب نبیند .

خوشبختانه یا متاسفانه تمام مناطق استان محروم هستند و نقطه برخوردار نداریم و تقریبا داستان ملانصرالدین و زور جوانی و پیری اش هست که فرقی نکرده است .

وضعیت راه های روستایی در اسفراین همانقدرخراب است که در نزدیکترین روستاهای مرکزاستان و خیلی توفیر نمی کند . در بخش های اشتغال ، فرهنگ و دیگر امکانات هم همین هست .

به یقین کمک گرفتن از تجربیات دیگران و مشورت با دلسوزان و بزرگان استان می تواند راهگشا باشد .

جناب آقای صالحی ! همانطور که در آغاز راه ، خود را خبرنگار دانستید و از اهالی رسانه حمایت کردید ماهم  در مجموعه رسانه های استان از جناب عالی و تیم کاریتان حمایت می کنیم و آرزو داریم که در این استان مستعد و محروم منشاء خیر و برکت باشید و همانند دیگر مدیران خوش نام این سرزمین نامی نیک از خود به یادگار بگذارید و در یک کلام عاقبت به خیر شوید. ان شاء الله

علی محمد جهانی

مدیرمسئول

خیلی ضعیف بودضعیف بودنظری ندارمخوب بودخیلی خوب بود (No Ratings Yet)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید