Print This Post Print This Post

شهرداری حصار گرمخان تکمیل پروژه کتابخانه عمومی فرهنگ حصار را برعهده گرفت

بجنورد,مهمترین اخبار

رئیس اداره کتابخانه‎های عمومی شهرستان بجنورد گفت: در اولین جلسه انجمن کتابخانه‎های عمومی شهر حصارگرمخان در سال جدید با حضور مدیرکل کتابخانه‎های عمومی استان ، مصوب شد که شهرداری حصار گرمخان ادامه ساخت پروژه کتابخانه ۴۲۰متری فرهنگ را تا تکمیل و به بهره برداری رسیدن آن به عهده بگیرد.

محسن امیری؛ رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بجنورد در ابتدا گزارشی از روند راه اندازی کتابخانه عمومی فرهنگ در شهر حصار گرمخان را به اطلاع اعضاء رساند و با تقدیر از مساعدتهای شهرداران و بخشداران و اعضاء شورای اسلامی درسالیان گذشته به کمبودهای موجود اشاره کرد.و جهت بالابردن سرانه عضویت در کتابخانه مساعدت اعضاء را خواستار شد.

مدیرکل کتابخانه‎های عمومی استان در این جاسه گفت: اتمام پروژه کتابخانه عمومی فرهنگ از اصلی ترین الویت های سال ۹۵ اداره کل کتابخانه های عمومی استان می باشد.و برای رسیدن این پرژه به بهره برداری نیاز است که پیمانکار و عهده دار ادامه ساخت این پروژه که بصورت امانی می باشد به عهده شهرداری حصار گرمخان گذاشته شود.

علی‎محمد جهانی بیان داشت: مکان فعلی کتابخانه مناسب فعالیتهای کتابخانه ای نیست چون هم از لحاظ مکان که خارج شهر بوده و مشکلات ایمنی و امنیتی برای کتابدار و اعضاء کتابخانه دارد.با توجه به بودجه و اعتباری که این پروژه دارد می توان ساخت پروژه را تسریع کرد.و این بودجه را در اختیار شهرداری قرار داد تا صرف پیشبرد عملیات ساختمانی نماید.

محمدرضا ابراهیمی، بخشدار حصار گرمخان نیز تاکید بر ادامه ساخت و پیشبرد عملیات عمرانی ساختمان کتابخانه داشت.و با توجه به شروع ساخت هنرستان فنی و حرفه ای بزرگ در کنار کتابخانه در آینده ای نزدیک،و همچنین وجود پارک در کنار کتابخانه از رونق فعالیتهای کتابخانه خبر داد.

حسن اصولی، شهردار حصار گرمخان تصریح کرد: با توجه به اینکه پروژه بصورت امانی می باشد با بستن قرارداد و تفاهم نامه کلیه مراحل ساخت و تکمیل پروژه را شهرداری حصار گرمخان به عهده خواهد گرفت.تا با اختصاص بودجه های مصوب و در اختیار قراردادن این اعتبارها عملیات ساختمانی شتاب بیشتری بگیرد.

امام جمعه موقت حصار گرمخان؛ در این جلسه در صحبتهای مبسوطی مطالعه و کتابخوانی   را از ضرورتهای روزانه عنوان کرد و با توجه به سرانه پایین مطالعه در جامعه گفته های بزرگان را که همه در دعوت به مطالعه و کتابخوانی می باشد را عنوان نمود. وی بر ضرورت فضا برای ایجاد نمایشگاه کتاب در شهر حصارگرمخان تأکید کرد و خواستار ارائه خدمات کتابخانه سیار از روستاهای این بخش از شهرستان بجنورد شد.

روابط عمومی اداره کل کتابخانه‎های عمومی خراسان شمالی

خیلی ضعیف بودضعیف بودنظری ندارمخوب بودخیلی خوب بود (No Ratings Yet)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید